Slavia přišla o výhru v nastavení, Sparta nezaváhala, Příbram si vyšlápla na Liberec

Slavia remizovala v Ostravě a ligu vede už jen o šest bodů. Příbram porazila Liberec a už není poslední. Bohemians vyhráli na Slovácku a čeká je nadstavba o Evropu. Budějovice mají stále šanci na elitní skupinu, Sparta si po výhře nad Opavou zajistila start ve skupině o titul.

V Ostravě se odehrál zápas plný emocí. Výsledkem byly dvě červené karty a dva góly v nastavení. Ve 14. minutě přesně přes ostravskou zeď z přímého kopu zamířil Stanciu. O tři minuty později po rohovém kopu se na zadní tyči prosadil Svozil. V 87. minutě přišla pro Jiráska druhá žlutá karta a Ostrava hrála v oslabení. V nastavení se pak prosadil hezkou ranou Masopust, jenže poté uviděl červenou kartu i Tecl a Ostrava dokázala vyrovnat Stronatim, který usměrnil hlavou míč za záda Koláře.

Plzeň rozhodla v prvním poločase, když se po gólech Kopice a Beauguela ocitla ve dvougólovém vedení, které potom navýšila Milanem Havlem. Západočeši ztrácí na Slavii šest bodů.

Příbram doma překvapila a porazila Liberec. Dvěma góly se o to zasloužil Martin Nový.

Letenští mají za sebou čtvrtou ligovou výhru v řadě. Tu jim góly zařídili Kozák a Frýdek. Sparta si výhrou nad Opavou zajistila start ve skupině o titul.

Bohemka brzy vedla o dvě branky díky Pulkrabovi a Květovi. Navíc od 13. minuty hrála v početní výhodě, když Slovácko hrálo o deseti, kvůli červené kartě pro Milana Petrželu. Slovácko snížilo ve 43. minutě Daníčkem na konečných 1:2.

Jablonec zvládl domácí utkání proti Karviné a poskočil na třetí místo. Budějovice porazily Teplice 3:1, které od 36. minuty hrály v oslabení po vyloučení Radosty.

Hanáci překvapivě zvládli duel v Mladé Boleslavi a odvezli si tři body. Olomouc si připsala výhru v lize až po šesti zápasech.

Fortuna liga - 29. kolo:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 3:1 (0:0)
Branky: 53. a 90+3. Šulc, 80. Schranz - 47. Řezníček
ŽK: Talověrov, Táborský - Radosta, Kučera, Řezníček
ČK: 36. Radosta
Domácí: Drobný - Čolič, Talověrov, Sivok, Kladrubský - Brandner (53. Táborský), Čavoš (76. Javorek), Šulc, Havelka, Mészáros (53. Mršič) - Schranz (87. Havel), trenér: Horejš
Hosté: Grigar - Nazarov, Čmovš, Mareček - Černý (84. Mpondo), Žitný, Kučera, Trubač (84. P. Mareš), Radosta - J. Mareš (80. Moulis), Řezníček, trenér: Hejkal
Diváci: omezený počet (limit 500 osob na stadionu)
Rozhodčí: Franěk - Vlček, Flimmel

FK Mladá Boleslav - Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 30. Houska, 90+3. Kerbr
ŽK: Ladra, Mazuch - Beneš, Mandous
Domácí: Stejskal - Hubínek (83. Stránský), Tatajev (35. Pudil), Mazuch, Zelený - Janošek (46. Fulnek), Túlio (46. Krobot) - Ladra, Budínský, Mašek (46. Douděra) - Jiří Klíma, trenér: Weber.
Hosté: Mandous - Sladký, Beneš, Jemelka, Vepřek - Breite - Falta (69. Hála), Houska (87. Štěrba), Chytil (87. Kerbr), González (81. Zahradníček) - Juliš (69. Zmrzlý), trenér: Radoslav Látal
Rozhodčí: Zelinka - Paták, Mikeska

FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:2)
Branky: 43. Daníček - 4. Pulkrab, 15. Květ
ŽK: Navrátil (Slovácko)
ČK: 12. Petržela (Slovácko)
Domácí: Porcal - Juroška (71. Kohút), Kadlec, Daníček, Reinberk - Mareček (59. Divíšek), Havlík - Petržela, Sadílek, Navrátil (80. Dvořák) – Zajíc, trenér: Svědík
Hosté: Valeš - Bartek, Köstl, Hůlka, Schumacher - Ljovin, Hronek (84. Dostál), Jindřišek, Květ (73. Nečas), Vodháněl (90. Bederka) - Pulkrab (84. Vacek), trenér: Klusáček
Rozhodčí: Lerch - Šimáček, Ratajová - Ardeleanu (video)

Sparta Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 11. Kozák, 71. Frýdek
ŽK: Trávník, Hancko, Štetina – Žídek
Sparta: Nita - Vindheim, Štetina, Hancko, Hanousek - Trávník (46. Sáček) - Karlsson (65. Frýdek), Kanga (75. Mandjeck), Karabec (75. Dočkal), Hložek - Kozák (65. Tetteh), trenér: Kotal
Opava: Fendrich - Hrabina, Hnaníček, Žídek, Helešic - Řezníček, Schaffartzik - Mondek (75. Sus), Jursa (78. Železník), Dordič (83. Texl) - Juřena (83. Ščudla), trenér: Balcárek
Rozhodčí: Marek - Vodrážka, Batík - Královec (video)

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 3:0 (2:0)
Branky: 25. Kopic, 36. Beauguel, 89. Havel
ŽK: Chorý - Hlinka, Páník (trenér), Bačo
Domácí: Hruška - Havel, Pernica, Brabec, Kovařík - Hořava, Čermák (46. Bucha), Kalvach - Kayamba (61. Mihálik), Beauguel (61. Chorý), Kopic (86. Hloušek), trenér: Guľa
Hosté: Rakovan - Matejov, Bačo, Simerský, Azackij (46. Buchta) - Džafič, Conde, Hlinka, Bartošák (83. Fantiš) - Nečas (46. Janetzký), Jawo (62. Poznar), trenér: Páník
Rozhodčí: Rejžek - Vlasjuk, Kotalík - Pechanec (video)

FK Jablonec - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 58. Sýkora
ŽK: Kratochvíl - Ndefe, Santos, Želizko
Domácí: Hrubý - Holík, Jeřábek, Plechatý, Krob - Považanec - Pleštil (80. Matoušek), Kratochvíl, Pilík (89. Hämäläinen), Sýkora (90. Chramosta) – Doležal, trenér: Rada
Hosté: Bolek - Ndefe, Santos, Šindelář, Čonka - Hanousek, Mangabeira (76. Tijani) - Lingr, Kubala (71. Želizko), Taiwo (77. Guba) - Vukadinovič (88. Stropek), trenér: Jarábek
Rozhodčí: Adámková - Dobrovolný, Dresler

FK Příbram - Slovan Liberec 2:1 (2:1)
Branky: 18. a 29. Nový - 41. Pešek
ŽK: Tregler, Cmiljanovič, M. Melichar - Hromada, Alibekov
Domácí: M. Melichar - Kvída, Kingue, Dramé, Cmiljanovič - Tregler, Soldát - Antwi (73. Jindráček), Zorvan (81. Pinc), Nový (90+1. Pazdera) - Polidar (81. Slepička), trenér: Čuhel
Hosté: Knobloch - Koscelník, Hromada, Mara, Mikula - Malinský (58. Zeman), Alibekov, Baluta (87. Mashike Sukisa), Michal (70. Kuchta), Pešek (87. Beran)- Rondič, trenér: Hoftych
Rozhodčí: Julínek - Podaný, V. Melichar

Baník Ostrava - Slavia Praha 2:2 (1:1)
Branky: 17. Svozil, 90+7. Stronati - 14. Stanciu, 90+4. Masopust
ŽK: Stronati, Procházka, Potočný, Jánoš, Kaloč, Jirásek, Fleišman - Tecl, Zima, Jusuf
ČK: 87. Jirásek - 90+5. Tecl
Domácí: Laštůvka - Fillo, Procházka, Svozil, Stronati, Holzer - Potočný (85. Baroš), Jánoš (69. Kaloč), Jirásek, Kuzmanovič (69. Hrubý, 84. Fleišman) - Smola (63. Reiter), trenér: Kozel
Hosté: Kolář - Coufal (89. Jusuf), Kúdela, Zima, Bořil - Ševčík, Traoré (80. Holeš) - Hellebrand (46. Masopust), Stanciu (90+5. Frydrych), Provod - Musa (46. Tecl), trenér: Trpišovský
Rozhodčí: Berka - Novák, Váňa - Proske (video)