Zmatky v Evropě: UEFA plánuje zavést miniturnaj, některé kluby jsou však proti

Zmatky v Evropě: UEFA plánuje zavést miniturnaj, některé kluby jsou však proti

Do poměrně prekérní situace se dostala UEFA, která se snaží všemi možnými silami vyřešit to, jakým způsobem bude zakončen současný ročník evropských soutěží.

Dle důvěryhodné stanice ESPN je v plánu jakýsi miniturnaj, do něhož budou vhozeny všechny týmy, které se zvládnou prodrat do čtvrtfinále Ligy mistrů. V Evropské lize máme těch mužstev očekávat šestnáct.

V současné chvíli se pouze spekuluje, zdali budou všechny celky rozděleny do skupin, kde bude hrát každý s každým na jedno utkání, nebo zdali budeme pokračovat v klasické losovací a následně vyřazovací metodě.

Místem konání všech zápasů by však měl být Frankfurt (pro EL), a Lisabon (pro LM). UEFA chce najít zázemí, které má bezpečnou a pevnou infrastrukturu, jíž by mohlo využívat více mužstev. A to platí nejen pro utkání, ale i pro tréninky.

Vzhledem k tomu, že třeba takové osmifinále LM ještě není úplně dokončeno, a totéž platí i o prvním vyřazovacím kole EL, se doposud neví, jak se tato situace rozlouskne. O těchto podrobnostech má vedení UEFA jednat v příštím týdnu.

Jelikož se jedná o neuzavřenou informaci, která byla vpuštěna do éteru, tak se není čemu divit, že se proti ní začalo několik klubů bouřit. Například Atlético Madrid nesouhlasí s formátem miniturnaje.

„Rozumíme tomu, že se UEFA bude snažit o to, aby byly všechny zápasy odehrány v jednom městě, ale doposud nevíme nic, jak se tato situace (ohledně koronaviru) vyvine a co nás čeká. Věřím tomu, že vláda ještě vyčká a bude monitorovat, zdali je nebezpečí již zažehnáno,“ uvedl prezident Atlética Cerezo, jenž si stihl zažertovat ještě s tím, že pokud nutně musí být vyhlášen vítěz LM, měl by to být ten, kdo porazil loňského mistra (Liverpool). A to se právě podařilo Atléticu Madrid.