Vacek vnímá sílu Slovácka: Dlouho se drželi ve skupině o titul. Ani jeden souboj nevypustí

Vacek vnímá sílu Slovácka: Dlouho se drželi ve skupině o titul. Ani jeden souboj nevypustí

Ligová nadstavba se nevyhne ani celku z Ďolíčku. Klokani v neděli odcestují do Uherského Hradiště, aby získali dobrou výchozí pozici do domácí odvety. V cestě za postupem stojí Slovácko, se kterým nedávno změřili síly a zvítězili 2:1, což ale není to, co by jim dodávalo přehnaného sebevědomí. Jedna z klíčových tváří Kamil Vacek si je moc dobře vědom síly soupeře.

Soupeř z Uherského Hradiště dlouho živil naději na umístění ve skupině o titul, a po prohře se Spartou v posledním kole základní části se nakonec rozhodlo o tom, že nadstavbu začnou ve skupině o Evropu. Slovácko navíc nebude moci v nedělním duelu využít zkušeností záložníka Milana Petrželi, který dostal od disciplinární komise stopku na tři zápasy.

„Slovácko je strašně bojovným týmem. Trenér Martin Svědík je strašně takticky vyspělý, což jim dodává na síle. Přirovnal bych je možná i k nám, neboť také nevypustí jediný souboj,“ nechal se slyšet Vacek, který se svými spoluhráči odehrál velice slušné jaro, které je nakonec posunulo právě do středu tabulky zaručující možnost boje o pohárovou Evropu.

„Není náhodou, že se dlouho drželi ve skupině o titul, ze které vypadli až teď v závěru základní části. Čeká nás hodně těžké utkání, ale poslední zápasy ukazují, že se nemáme čeho bát a půjdeme si to s nimi rozdat,“ dodal třiatřicetiletý záložník, který okusil zahraniční angažmá v Itálii, Izraeli, Dánsku, Německu či Polsku.