V nadstavbě se musíme chytit domácími zápasy, pak můžeme porazit každého, věří Páník

V nadstavbě se musíme chytit domácími zápasy, pak můžeme porazit každého, věří Páník

Ševce čeká první duel ve skupině o záchranu s Opavou. Pro družinu Bohumila Páníka se jedná o důležité utkání, protože by se od svého soupeře odpoutali na rozdíl sedmi bodů.

Slezané proti Zlínu v sezoně dvakrát prohráli s nelichotivým skórem 5:0 pro ševce. Nyní Opava přijede s novým trenérem. „My jsme Opavu studovali a jsou tam určitě změny. Hlavně v organizaci hry, kdy přešli na tři stopery. Mají mezi těmi stopery obrovsky zkušené hráče,“ řekl úvodem pro klubový web zlínský lodivod Páník.

Zlínský trenér ocenil kvalitu Opavy. Ocenil talentovaného Součka nebo rychlého Dordiče. „Určitě je nebezpečný Dordič, který je rychlostní hráč. Neustále tam vbíhá. Je tam i náš bývalý hráč Pepa Hnaníček, takže je to směs zkušeností s mladými talentovanými hráči, jako je třeba Souček,“ okomentoval trenér hráče soupeřova mužstva.

Trenéra těší, že si tým udržel 13. místo a bude hrát třikrát doma. „Chtěli jsme zůstat na tom místě, kde jsme, abychom tři zápasy hráli doma a možná to bude ten rozhodující faktor,“ myslí si Páník.

Spekulace nad potřebným počtem bodů je předčasná. „Ono je těžké spekulovat, kolik bodů je potřeba a kdo vám chytí bodovou šňůru. Já věřím, že mi tu šňůru můžeme taky chytit. Hlavně těmi zápasy, které hrajeme doma. Potom když si to mužstvo začne věřit, tak může vyhrát i všechna ta utkání. To ale bývá hrozně těžké, ale i to se dá zvládnout,“ dodal zkušený trenér.