Bakoš před bitvou s Jabloncem: Už tu několikrát svou kvalitu potvrdili. Musíme se mít na pozoru

Bakoš před bitvou s Jabloncem: Už tu několikrát svou kvalitu potvrdili. Musíme se mít na pozoru

Ve středu Viktoriáni okusili hořkost porážky, když poprvé pod taktovkou slovenského kouče Adriana Guly padli v semifinále MOL Cupu. Nyní se soustředí na tuzemskou nejvyšší soutěž, aby závěrečný boj o titul ještě trochu zdramatizovali. Na vedoucí Slavii chybí Plzni šest bodíků a na západě Čech věří, že není nemožné je dohnat, pokud sami budou neomylní. Již v neděli mohou svůj hlad po titulu demonstrovat doma proti Jablonci.

Bývalý slovenský útočník Milan Bakoš pamatuje velké úspěchy Plzně a nyní se jí snaží pomoci také v roli asistenta trenéra. „Startuje závěr sezóny, posledních pět zápasů, kdy se rozhodne o pozici v tabulce. Je tu finále a věřím, že jsme připraveni. V nadstavbě očekáváme těžké soupeře, protože to jsou nejlepší týmy ročníku,“ poukazuje Bakoš na atraktivní podívanou, která čeká oko tuzemského fanouška.

„Šest nejlepších klubů se nyní pobije o trofej a pohárová místa. Jablonec svou kvalitu potvrdil už v mnoha zápasech v Plzni,“ větří asistent kouče, že ani tato konfrontace nebude snadná. V aktuálním týmu Plzně pak operuje hned několik hráčů s minulostí právě u severočeského rivala.

„Věřím, že budou mít motivaci vyhrát nedělní zápas ne proto, že je to právě proti Jablonci, ale protože můžou pomoci Plzni k lepšímu umístění. Navíc tu už nebude ticho, protože budeme mít v ochozech konečně fanoušky a dostaví se ta správná fotbalová atmosféra. Nebude jich tu tolik, jako jsme zvyklí, ale jsme rádi za to, že určitý počet se na tribunu dostane,“ dodává Bakoš v rozhovoru pro klubové stránky Plzně.