Kotal: Vnímám stupňující se únavu hráčů každým zápasem, ale vítězství ji pomáhá odbourávat

Kotal: Vnímám stupňující se únavu hráčů každým zápasem, ale vítězství ji pomáhá odbourávat

Hovořilo se o herní krizi pražské Sparty a o faktu, že současný tým je špatně poskládaný. Hledal se muž, který by dokázal kádr stmelit a dát mu herní tvář. Václav Kotal to zřejmě zvládl, neboť letenský tým v sobotu oslavil již sedmou výhru v řadě a jeho sílu tentokrát pocítil Liberec. Do konce sezóny ještě pár zápasů zbývá, ale herní progres je v táboře pražského klubu znát, což potvrdil i samotný trenér.

Sparta se v sobotu postavila doma Liberci, se kterým se v posledních vzájemných konfrontacích trápila. Jenže tenhle boj byl důležitý pro obhájení třetí příčky v tabulce, navíc se možná jednalo i o oťuknutí sil soupeře, se kterým změří síly také ve finále MOL Cupu.

„Samozřejmě, že hráči motivaci měli. Pro nás to byl vstup do té finálové skupiny. Z tohoto pohledu k tomu přistoupili kluci velmi dobře. Podali zodpovědný výkon a podařilo se nám zvítězit,“ pochvaloval si kouč Sparty výkon svých svěřenců a odhodlání, se kterým do utkání vstoupili. Již za deset dní se postaví proti sobě znovu a zápas to může být úplně jiný.

„Finále MOL Cupu bude zase jiné, bude se hrát v Liberci a opět se začíná za stavu 0:0. Tentokrát to mělo náboj, emoce utkání ovládaly, ale uvidíme, jak to bude vypadat v Liberci. Máme do té doby ještě dostatek zápasů, abychom se udrželi na třetím místě, které zaručuje poháry. Z tohoto pohledu jedeme zápas od zápasu. Je to klišé, ale jinak to nejde.  Za tři dny je další utkání. Únava hráčů už tam je, ale každé vítězství vám únavu pomáhá odbourat. Nálada v kabině je velmi dobrá a hrozně nám pomáhají vítězství,“ nechal se slyšet Kotal v rozhovoru pro Sparta.cz.

Spartě zatrnulo především v první půli, kdy si Frýdek vstřelil vlastní branku a Liberec se mohl nadechnout. Naštěstí pro pražský klub se tak nestalo. „Chceme se prosadit aktivní hrou a daří se nám v útočné fázi. Občas se stane, že v obranné fázi něco pokazíte. Začátek utkání se mi nelíbil, protože jsme se připravovali na to, že nesmíme ztrácet ve středu hřiště. Bohužel v prvních deseti minutách tam byly zbytečné tři ztráty a Liberec měl několik příležitostí. Jsem rád, že jsme to ustáli a pak náš plán dotáhli do konce,“ uzavřel kouč pražské Sparty.