Bořil: Nebál bych se, že by Plzeň nepřijela nahecovaná, ale my už ten titul chceme urvat pro sebe

Bořil: Nebál bych se, že by Plzeň nepřijela nahecovaná, ale my už ten titul chceme urvat pro sebe

Pražská Slavia porazila svého letošního strašáka z Ostravy a opět se o kus přiblížila k zisku titulu. Svou roli v tom sehrál i kapitán Jan Bořil, který se nad výhrou 3:1 podepsal brankou. Další zápas čeká lídra tabulky ve středu, kdy změří síly s druhou Plzní. Pokud v Edenu sešívaní uspějí, zajistí si mistrovskou trofej s předstihem.

Slavia odjížděla do Ostravy s vědomím, že Baník není snadným soupeřem. Hosté však od úvodního hvizdu dávali na hrací ploše najevo, jak moc tři body chtějí. „Jsem obrovsky rád, že jsem mohl týmu přispět k vítězství gólem. Ta trefa před přestávkou nás uklidnila, protože tam začaly přibývat ztráty a nepřesnosti. Z mojí, levé strany Ostrava produkovala spoustu centrů do vápna, ale naštěstí jsme to přečkali,“ poukázal Bořil na fakt, že ani toto vítězství se nerodilo snadno.

Sám se střelecky prosadil po krásném centru rumunského záložníka Stancia. „Všichni víme, že Nico chce a rád nám dává tyhle finálky. Po gólu mi říkal, že mě vůbec neviděl. Jen slyšel, jak si křičím. Dal to tam naslepo a zaplaťpánbůh, že mě to trefilo do hlavy a uklidil jsem to do brány,“ popisoval situaci, po které se náskok hostů zvýšil na 2:0.

Slavia by mohla získat vytouženou trofej již ve středu proti největšímu pronásledovateli. Plzeň dorazí na Eden s jasným záměrem, aby závěr soutěže ještě trochu zdramatizovala. „Moc dobře víme, že když to zvládneme, tak je to pro nás poslední zápas a je rozhodnuto. Už ke středě směřujeme. Chceme slavit titul a dáme do toho všechno. Trochu v euforii lítáme, ale musíme se na ten poslední krok soustředit. Bylo by super urvat titul právě proti ní.  Jisté je, že budou stejně nahecování jako my,“ dodává v rozhovoru pro Slavia.cz.