Trpišovský: Ve středu nás čeká v podstatě titulový zápas a v kabině vnímám, že máme z Plzně respekt

Trpišovský: Ve středu nás čeká v podstatě titulový zápas a v kabině vnímám, že máme z Plzně respekt

Od prvního kola byla Slavia opět jedním z adeptů na zisk mistrovského titulu a celou sezónu dávala jasně najevo, že v hlavách obhajobu tuzemské nadvlády rozhodně má. Během jara však pár zaváhání přišlo a dovolila Plzni ukrojit trochu z toho manka. Sobotní výhra v Ostravě však signalizuje, že si to ve středu rozdá první v tabulce s tím druhým a hraje se o všechno. Pokud v Edenu Slavia vyhraje, získá před vlastními fanoušky titul.

Sešívaní potřebovali nejprve uspět v Ostravě, což se svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského nakonec podařilo. Soupeř ale opět vystrkoval růžky a pražskému klubu zatápěl. „Spokojenost panuje s výsledkem i výkonem. Opět nás podržel Ondra Kolář, který za stavu 1:0 chytil hlavičku Potočného,“ pochválil na tiskové konferenci své hráče za předvedenou hru, ale ocenil také nasazení soupeře.

„Musíme takhle hrát i v dalších zápasech. Jsme technické mužstvo, proto se musíme soustředit na fotbal a hru samotnou, ne na nějaké situace, která nás od toho odvádějí. Musíme se soustředit na zvýšení pohybu a držení míče ve hře, což v zápase dělala obě mužstva a byl z toho ve výsledku hezký fotbal nahoru dolů,“ poukázal na strategii, kterou se hráčům snaží vštěpovat. Již ve středu mohou svou nadvládu v Čechách potvrdit v duelu s Plzní. V případě, že se proti Viktoriánům zadaří, budou následovat oslavy titulu.

„Výhra s Baníkem nám dává skvělou možnost na středu, kdy budeme hrát v podstatě titulový zápas. Máme to ve svých rukách, můžeme to rozhodnout. Před Plzní ale samozřejmě máme velký respekt, vede jarní tabulku a určitě nás ve středu nečeká nic jednoduchého,“ uzavřel Trpišovský své domněnky o nadcházející konfrontaci, která by mohla být bez nadsázky označena za „zápas jara“.