Karafiát: Doma to s námi budou mít těžší. Trofej v poháru je pro nás dostatečnou motivací

Karafiát: Doma to s námi budou mít těžší. Trofej v poháru je pro nás dostatečnou motivací

Liberec je v této sezóně obávaným soupeřem pražské Sparty, ale v sobotu to byli domácí, kteří dokázali urvat důležité tři body. Slovan na Letné podlehl 1:4, ale v hlavách již živí pomstu, která může přijít již zanedlouho ve finále MOL Cupu. Stoper severočeského celku Ondřej Karafiát připustil, že soupeř byl nyní výrazně lepší a jeho tým potřebuje čas na regeneraci. Náročný program po restartu ligy si žádá svou daň.

Liberec se nedokázal na Letné střelecky prosadit a na Spartě bylo vidno, jak moc touží získat tři body. „Jsem z toho zklamaný, ale musím uznat, že Sparta byla větší část zápasu lepší a držela míč. Hráli jsme na brejky, vyrovnali na 1:1, ale byla penalta a sporný okamžik. Zápas se mohl vyvíjet jinak, ale nevyvíjel. Ke konci už jsme dostřídávali, abychom si odpočinuli na další utkání. Program je vážně náročný,“ přiznal Karafiát v rozhovoru pro klubové stránky, že četnost zápasů po restartu bere jeho týmu hodně sil.

Postrachem letenského celku je střelec Slovanu Tomáš Malinský, který však nyní vyšel gólově naprázdno. Svými předešlými výkony a výroky v médiích si proti sobě poštval fanoušky Sparty, kteří na něj křičeli a pískali při každém kontaktu s míčem. „Jemu se to líbí. On už tady má horší pověst než David Limberský, ale právě tohle ho vyhecuje. Ale i na něm bylo vidět, že toho má plné kecky. Musíme se teď zregenerovat a dát se do hromady,“ pokračoval defenzivní dirigent Slovanu.

V této sezóně změří Slovan se Spartou síly ještě jednou, tentokrát pod Ještědem. Na programu je finále MOL Cupu a ve hře bude cenná trofej, na kterou si brousí zoubky i na severu Čech. „Samozřejmě jim budeme chtít porážku vrátit. Doma to s námi budou mít těžší. Trofej v MOL Cupu je pro nás dostatečnou motivací,“ uzavřel Karafiát.