Kováč má o záchranářské misi jasno: Do Karviné si musíme jet pro body, jinak s námi bude zle

Kováč má o záchranářské misi jasno: Do Karviné si musíme jet pro body, jinak s námi bude zle

Opava se topí ve vodách, které ji ohrožují na existenci v české nejvyšší soutěži. Příchod nového trenéra Radoslava Kováče by už nemusel stačit, neboť v sobotu v prvním zápase nadstavby slezský klub padl na půdě Zlína 3:1. Další duel čeká jeho svěřence v Karviné, která taktéž okupuje sestupové příčky. Cíl je jasný, odlepit se ode dna tabulky, který jim přenechala Příbram.

Zatímco středočeský klub dokázal porazit Olomouc, Opava se vinou další bodové ztráty ocitla na chvostu tabulky. Právě poslední celek sestupuje po konci soutěže přímo, pro další dva je možnost záchrany skrze baráž. „O body jsme se připravili sami. Dělali jsme zbytečné chyby, po kterých nás domácí celek potrestal. Po změně stran jsme se zlepšili, ale přišel další rekt ze standardky, a to už se pak blbě otáčelo. Pokud chceme udržet ligu, musíme se takových zbytečných gólů vyvarovat,“ měl jasno Kováč v rozhovoru pro klubové stránky slezského celku.

Trochu překvapením byl jeho tah, kdy nechal nejzkušenějšího hráče svého týmu Pavla Zavadila jen na lavičce náhradníků. „Pavel je strašně zkušený hráč, ale věděli jsme, že to tady bude boj, tak jsme se rozhodli, že ho pošetříme. Navíc ještě nebyl stoprocentně zdravý,“ vysvětloval kouč Opavy, proč dvaačtyřicetiletého ostříleného záložníka nenasadil.

V úterý by se mohlo výrazně rozjasnit celkové pořadí v boji o udržení, neboť Opava zavítá na půdu Karviné, která taktéž okupuje sestupové příčky. Pokud by z této adresy dokázali odvézt tři body za výhru, vyrovnali by se jí bodově i v celkové tabulce. V opačném případě by soupeř odskočil, což by představovalo již citelný problém. „Potřebujeme dobře zregenerovat, ukázat si pár věcí a v úterý jdeme znovu do války. Míříme do Karviné, kde musíme bodovat, i když to slovo nemám rád. Chceme uhrát co nejlepší výsledek a vzít si tam nějaké body,“ uzavírá Kováč.