Potočný věří, že nic ještě není ztraceno: Čtvrté místo uhrát můžeme, když trochu zamakáme

Potočný věří, že nic ještě není ztraceno: Čtvrté místo uhrát můžeme, když trochu zamakáme

Skupina o titul čítá sice šest celků, ale pouze dva z nich bojují o mistrovskou trofej. Zbytek doufá, že sezónu zakončí na umístění, které by je poslalo do pohárové Evropy. Aktuálně na chvostu této společnosti sídlí ostravský Baník, ale v kabině věří, že čtvrté místo je stále hratelné. Alespoň tak to prezentoval po porážce se Slavií ofenzivně laděný Roman Potočný.

Baník doma na pražského soupeře nestačil a nakonec mu podlehl. Jedinou branku ostravského celku obstaral až pár minut před koncem Buchta, ale v prvním poločase zahrozil právě Potočný po centru Jiráska. Jeho hlavičku však brankář Kolář zneškodnil. „Oproti poslední remíze se Slavií jsme hráli odvážněji a měli jsme i šance, ale bohužel nám to tam spadlo až ke konci,“ přiznala zimní posila Ostravy v rozhovoru pro iSport.

Slavia jasně demonstrovala svou sílu a odhodlání získat další ligový titul. Potočný však odmítá názor, že by jeho tým nemohl těm nejlepším tuzemským klubům konkurovat. „Nemyslím si, že bychom na ty nejlepší neměli, ale proti Slavii, která honí Barcelonu nebo Dortmund, je to těžké. My musíme začít bojovností a běhavostí. Když budeme makat, dá se hrát s každým,“ pokračovala někdejší tvář Bohemians, Teplic či Liberce.

„Furt myslíme na to, že budeme čtvrtí. Musíme pro to ale udělat body. Už v úterý změříme síly se Spartou a zkusíme něco urvat. Když budeme plnit pokyny a makat, tak se přidá i odvaha a kvalita. Věřím, že se s nimi dá bojovat. Zároveň musíme porazit Liberec a Jablonec a zkusit vydolovat něco doma s Plzní,“ dodal Potočný.