Vacek kvitoval účast videa: Často se na něj nadává, ale díky němu máme teď velkou šanci na postup

Vacek kvitoval účast videa: Často se na něj nadává, ale díky němu máme teď velkou šanci na postup

Nedělní první střet mezi Bohemians a Slováckem vyzněl lépe pro hosty. V Uherském Hradišti to byli Klokani, kdo dvakrát rozvlnili sítě, ale radovali se opožděně, neboť při obou trefách postranní sudí signalizoval postavení mimo hru. Po přezkoumání videa ale bylo jasné, že branky platit měli, za což byl poté nejzkušenější hráč pražského klubu Kamil Vacek šťastný.

Třiatřicetiletý bývalý reprezentant je jedním z klíčových hráčů Bohemians, což potvrdil i ve vyřazovací fázi boje o Evropu. Klokani tak v Uherském Hradišti zopakovali výhru z předposledního kola základní části české nejvyšší soutěže a po výhře 2:1 jsou postupu blíže než soupeř.

„Měli jsme štěstí, že tady možnost přezkumu byla. Je vidět, jak moc VAR fotbal ovlivňuje. Díky němku teď máme velkou šanci na postup,“ nechal se slyšet Vacek, který sám otevřel skóre utkání a velkou měrou se tak podepsal pod dobrou výchozí pozicí pro odvetu, která se hraje v Ďoličku.

S výsledkem byl spokojený také kouč Luděk Klusáček, který v sestavě postrádal kvůli zdravotním problémům hostujícího útočníka Pulkraba. Jak sám v rozhovoru pro klubové stránky prozradil, již s ním nemůže do konce sezóny počítat. „Vstup do zápasu se nám podařil, ale pak jsme si to zkomplikovali a měl jsem trochu obavy, aby to s námi nezamávalo. V závěru jsme dotáhli jeden z brejků do úspěšného konce. Vezeme si domů mimořádně důležité vítězství,“ netajil svou radost kouč Klokanů.