Zima už se ve Vršovicích zabydlel a odehrané minuty přibývají: Chci co nejvíce pomoci klukům a přispět k titulu

Zima už se ve Vršovicích zabydlel a odehrané minuty přibývají: Chci co nejvíce pomoci klukům a přispět k titulu

Stále teprve devatenáctiletý stoper David Zima už se napevno zabydlel v základní sestavě Slavie, za kterou odehrál ve Fortuna:lize prvních devět zápasů a do všech šel od úvodní minuty.

Jak si zatím anabázi v hlavním městě užívá? "Před půl rokem to pro mě bylo nemyslitelné, protože jsem hrál třetí ligu za béčko Olomouce. Jsem rád a chci co nejvíce pomoci klukům a přispět k titulu," uvedl bývalý zadák hanáckého souboru.

Kdyby mu někdo před pár měsíci pověděl, že svou první ligovou branku zaznamená v nadstavbě na ostravské půdě, čímž o něco přiblíží slavné "S" k titulu, ještě by mu v žádném případě nevěřil. "Myslel bych si, že si asi ze mě dělá legraci," přiznal perspektivní střední obránce, jenž kvitoval, že tentokráte se Slavia na hřišti Baníku do války vtáhnout nenechala.

Již ve středu čeká jeho sešívaného chlebodárce důležitý domácí střet s druhou Viktorií. V případě zisku plného počtu bodů už by mohli ve Vršovicích slavit. "Příprava bude stejná, jako na každý zápas, pak to bude o každém z nás. Víme, o co nám jde. Máme psychickou výhodu na naší straně, můžeme to doma rozhodnout. Dáme do toho vše a doufáme, že doma vyhrajeme!," burcoval celou kabinu mladík, jehož konto stále zdobí pouze jedenáct prvoligových vystoupení.

Trpišovský: Ve středu nás čeká v podstatě titulový zápas a v kabině vnímám, že máme z Plzně respekt