Nejvýkonnější plzeňský motor posledních dnů? Čermák a to nejen běžecky, ale i kvalitou

Nejvýkonnější plzeňský motor posledních dnů? Čermák a to nejen běžecky, ale i kvalitou

Adrian Guľa označil Jablonec za nepříjemného a houževnatého soupeře, s tím, že mu střet se severočeským výběrem ze Střelnice kvalitativně připomínal evropské poháry.

"Jako kdyby k nám přijelo mužstvo typu Hajduku Split," ocenil soubor Petr Rady slovenský odborník, který mohl po závěrečném hvizdu nejvíce chválit Aleše Čermáka.

Ten si připsal gól i asistenci a v posledních týdnech je snad nejen nejproduktivnějším, ale také nejlepším hráčem Viktorie. O tom, kdo je právě teď na západě Čech motorem středové formaci, se nepochybuje...

"Jeden zápas nehrál. Byl zraněný. Už na Spartě šel na hranu, jelikož neodtrénoval úplně všechno. Riskovali jsme s ním. Ale je fakt, že je motorem nejen běžecky, ale i kvalitou. Měl asistenci u Chorého, byl gólový, v druhém poločase měl další skvělou finálku. Jeho výkon mě těší," uvedl Sportem citovaný odborník s minulostí u slovenské jednadvacítky.

I když má mít odchovanec Sparty s minulostí v Boleslavi gólové zadání, přesný počet branek, které po něm jeho nadřízený chce, znám není. "Co nejvíc. Konkrétní číslo jsme si neřekli, abychom ho nelimitovali. Sám víte, že agilitou, kdy se dovede dostat do pokutového území, dokáže vstřelit i tři branky za zápas. Na druhou stranu nemějme tak velká očekávání, Jablonec byl silný, poctivý a vytrvalý soupeř," upozornil šéf Limberského, Kopice, Hrušky a spol.

Již ve středu je čeká podruhé v krátké době výjezd do Edenu. Poprvé z toho byla bezgólová remíza, ale hosté byli v onom šlágru horším mužstvem. Jak tomu bude tentokráte? "Naší nejsilnější motivací je, že chceme odehrát lepší zápas než naposledy, že toho jsme schopní. A to na vícero pozicích. Věřím tomu, že to bude naše největší zbraň," uzavřel na iSport.cz Guľa.

Plzeňský výkon bude jistě záviset i na tom, v jakém rozpoložení bude pětadvacetiletý Čermák, jenž se v tomto ročníku podílel již na čtrnácti trefách. Šest jich vstřelil sám a u zbylých osmi asistoval.