Kováč varoval před příbramskými zbraněmi a vypíchl Polidara, Zorvana i Škodu

Kováč varoval před příbramskými zbraněmi a vypíchl Polidara, Zorvana i Škodu

Předposlední Opavu čeká v jejích Městských sadech v ne děli od 14:30 velmi důležité klání. Do Slezska totiž dorazí poslední Příbram...

"Čeká nás strašně důležitý zápas. Příbram je náš hlavní konkurent, máme stejně bodů a jde o hodně. V podstatě lze říci, že se hraje o šest bodů. Musíme využít domácí prostředí. Uděláme vše pro to, abychom utkání zvládli. Bude to náročné i na psychiku," upozornil na webu sfc.cz nový trenér Slezského FC Radoslav Kováč.

Ten se bude spoléhat i na podporu necelých dvou tisíc fanoušků, která bude moci do hlediště. "Fanoušci v Opavě jsou fantastičtí, určitě nám pomohou. Věřím, že je bude pořádně slyšet. Tohle by nám mělo pomoci,“ pokračoval dnes již bývalý pracovník Sparty.

Exreprezentant se může v rámci střetu s družinou Pavla Horvátha opřít i o takřka kompletní kádr. "Chybí nám dlouhodobě zraněný Honza Schaffartzik, Pavla Zavadila bohužel tahají lýtka. Na druhou stranu se nám uzdravil Adam Rychlý. Recept máme, ale prozrazovat ho nebudu. Chceme uspět a uděláme pro to všechno," burcoval kabinu někdejší stoper, jenž prošel Spartakem Moskva, Basilejí i West Hamem United.

V právě probíhající sezoně na sebe oba týmy narazily dvakrát - V Opavě zvítězili domácí a u řekly Litavky došlo k remíze. Odkud by mohlo hrozit podle mistra Evropy do jednadvaceti let z roku 2002 největší nebezpečí v závěru víkendu?

"Příbram hraje strašně poctivě, má dobrou organizaci hry a nebezpečné rychlé brejky. Je tam Polidar, kterého dobře znám, Škoda nebo Zorvan. Všechno to jsou šikovní kluci. Nečeká nás nic lehkého, ale to my dobře víme," zakončil na sfc.cz čtyřicetiletý Kováč.

Zorvan však během své příbramské mise ještě neskóroval a Polidar, jenž už nějakou dobu patří Spartě, přetavil jednatřicet vystoupení a 2637 poskytnutých minut čistého času v pouhou jednu trefu.