Rezek se ptá, zda je kvůli příští sezoně v pořádku a regulérní, že Příbram nebude mít žádnou dovolenou a jiní ano

Rezek se ptá, zda je kvůli příští sezoně v pořádku a regulérní, že Příbram nebude mít žádnou dovolenou a jiní ano

Ostřílený kapitán Příbrami Jan Rezek zastává názor, že skupina o záchranu už by se neměla dohrávat. Rozšíření na sedmnáct nebo osmnáct týmů by podle jeho názoru mohlo vydržet na jednu sezonu.

uvedl v interview pro sport.cz osmatřicetiletý exreprezentant.

A o čem všem hovořil ofenzivní univerzál s minulostí v čínské, ruské či kyperské lize, jemuž rytmus středa - neděle - středa vyhovoval, dál? I to se lze dozvědět z jeho slov pro server sport.cz, z nichž mimo jiné vyplynulo, že si nedávno natrhl postranní vaz v koleni a nyní své zranění doléčuje a postupně se zapojuje do tréninkových jednotek Pavla Horvátha víc a víc.

O tom, jak tráví další volno, které nebylo v plánu...

"Není to klasické volno, trénujeme normálně, jako kdyby liga běžela. Volno je jen co se týká soutěžních zápasů. Trenér Pavel Horváth nám dává do těla, ale o víkendu máme většinou volno, abychom si vydechli. Počítáme s tím, že budeme dohrávat skupinu o záchranu a věříme, že si zahrajeme i baráž. Přáteláky nehrajeme, ale mezi sebou ano, zápasy na 3x20 minut. Na tréninku hodně hrajeme fotbal, pilujeme, zkoušíme. Horvi umí udělat tréninky zajímavé. Pochopitelně zápasy mezi sebou jsou dobrou motivací, takže se mydlíme, ale ne až tak, aby se někdo zranil."

O tom, že se možná bude hrát ještě na začátku srpna...

"Co na to říct... Je to na hlavu. Jedeme bez volna. Když teoreticky dohrajeme 2. srpna baráž, liga začne za nějakých dvacet dní. Vlastně půjdeme rovnou do přípravy. Kluci z klubů, které už skončily, mají čtrnáct dní volno. O tom si můžeme nechat jenom zdát. My jedeme pořád dál. Prostě divná sezona. Nikdo za to nemůže, prostě je taková doba, koronavirus pořád hrozí. Kladu si jinou otázku. Jestli je v pořádku a regulérní i vzhledem k příští sezoně, že my nebudeme mít žádnou dovolenou a jiní ano... I kdyby zbytek nadstavby v pátek zrušili, máme oproti některým týmům o týden méně na odpočinek. V hráčských smlouvách sice je, že máte nárok na určitý počet dní volna. Tím nechci vyvolávat zle, ale i na to měli ti, co řídí fotbal, při rozhodování myslet. My hráči s tím sami nic nenaděláme, na to jsme malí páni."

O tom, že má ze současného stavu jeden nepříjemný pocit...

"My hráči jsme od začátku pandemie ti poslední, na které by se někdo ohlížel. Prvořadé jsou peníze. Smlouvy s televizemi, se sponzory. Chápu, že fotbal potřebuje peníze. Ale přijde mi, že zdraví nás hráčů je druhořadé. Bohužel. Do Karviné nechci jet, a nejen já. Opravdu to není nic proti klukům z Karviné. Pro ně to musí být hrozně nepříjemné, nezávidím jim to. Vím, nakazit se koronavirem mohu kdekoliv, ale proč chodit riziku naproti. Náhoda je blbec. Nikdo si to nechce přitáhnout domů odkudkoliv. Nevím, co by se dělo, kdybychom tam odmítli jet, jestli by zápas kontumovali v náš neprospěch. Fakt nevím, je tam strašně moc otazníků. Přeci by bylo rozumné nedohrávat.