Sigma bere Pardubicím Zifčáka a Koudelku přenechá Brnu. Houska i Falta by rádi za hranice...

Sigma bere Pardubicím Zifčáka a Koudelku přenechá Brnu. Houska i Falta by rádi za hranice...

Byť trenér Radoslav Látal ve své první hanácké sezoně zrovna dvakrát nepřesvědčil, důvěru vedení Sigmy pořád má a na Andrově stadionu začne i nový soutěžní ročník 2020/2021.

A s jakým to bude kádrem? První letní posilou se stal již před časem šestatřicetiletý stoper Roman Hubník, jenž obdržel dvouletý kontrakt.

Pomoci by měl i odchovanec a ofenzivní univerzál Pavel Zifčák, jenž byl v sezoně zapůjčen v Pardubicích, jimž pomohl k postupu mezi elitu. "Zifčák půjde do přípravy. Myslím si, že hrát ze strany není pro něj to pravé ořechové, ale tam to splnilo účel. My ho plánujeme vyzkoušet na jiné pozici. Ještě bychom asi ještě něco potřebovali, ale útočník je nedostatkové zboží," citoval idnes.cz slova sportovního ředitele Ladislava Mináře.

S Olomoucí spojovaný osmadvacetiletý středopolař Jan Koudelka z druholigového Prostějova ovšem nepřijde a nakonec by měl posílit Zbrojovku Brno.

"Vyhodnotili jsme si to a došli jsme k závěru, že tento příchod nebudeme realizovat,“ informoval na serveru idnes.cz muž zodpovědný za přestupovou politiku Sigmy.

To, že by v klubu pokračoval útočník Lukáš Juliš, jenž byl na jaře jasně nejlepším střelcem mužstva, je málo pravděpodobná. "V této fázi jsou informace takové, že ve Spartě mu chtějí dát prostor,“ doplnil funkcionář, jehož slova vyšla na portálu idnes.cz.

Zatímco pětatřicetiletý levý bek Michal Vepřek zůstává, neboť má kontrakt až do června 2021, svolení k odchodu mají sedmadvacetiletí záložníci Šimon Falta a David Houska. Oba mají smlouvu ještě na rok a oba mají preferovat zahraniční angažmá...

"Žádnou nabídku na odchod hráče ale teď nemám,“ zakončil na idnes.cz Minář.