Starka: Nejsme spokojeni s rozhodnutím, že se bude liga dohrávat, ale snažíme se to respektovat

Starka: Nejsme spokojeni s rozhodnutím, že se bude liga dohrávat, ale snažíme se to respektovat

V Příbrami nepanuje poslední dny zrovna poklidná atmosféra. Následující dva zápasy by totiž měly ukázat, zdali se doposud poslední mužstvo tabulky v nejvyšší české soutěži udrží.

Grémium profesionálních klubů si v pátek odhlasovalo zrušení baráže. Pro nás to znamená ten scénář, že se buďto dohraje skupina o udržení a sestoupí celek, jenž bude mít na kontě nejméně bodů, nebo se vlivem koronaviru zbývající utkání nedohrají, díky čemuž by nikdo nesestupoval, ale zase by to zamezilo druholigové Dukle, aby si o stupínek přilepšila.

Prezidentovi sestupem ohrožené Příbrami, která má na svém kontě 25 bodů (stejně jako Opava a o dva méně než Karviná), se výrok o pokračování soutěže příliš nezamlouvá, přesto se ho snaží akceptovat. „Narovinu, nejsme spokojeni s tím, že bude liga dohraná, ale respektujeme to,“ uvedl Jaroslav Starka.

Ve zbytku týmu tedy zavládla bojová nálada. V následujících dvou kolech se rozhodne o tom, zdali Na Litavce zůstanou vrcholné domácí zápasy i příští sezonu. „Rozhodnutí Ligové asociace akceptujeme a nyní se budeme rvát o fotbalový život,“ říká trenér Pavel Horváth. „Moc se těšíme, že budeme konečně hrát. Už je to pro všechny dlouhé," burcuje prostřednictvím klubového webu kapitán Jan Rezek.