Výstavba nového stadionu není lehkou věcí, Pardubice si svůj azyl mohou o pár let prodloužit…

Výstavba nového stadionu není lehkou věcí, Pardubice si svůj azyl mohou o pár let prodloužit…

Vítěz druhé nejvyšší české soutěže bude od příštího ročníku fungovat v azylu, jenž mu propůjčí Mladá Boleslav anebo Bohemians 1905. Plány k výstavbě vlastního stadionu se však mohou protáhnout déle, než se zprvu zdálo.

O všem nás informuje výkonný ředitel Ligové fotbalové asociace Tomáš Bárta, podle jehož svědectví není v dnešní době možné do roka vybudovat plnohodnotné zázemí pro prvoligové mužstvo.

„Minulý rok došlo k výrazné změně licenčního řádu. Za rok v naší zemi nestihne postavit stadion nikdo, za rok možná budou mít nějaký projekt a stavební povolení,“ zaznělo v prohlášení ČTK.

„Pokud doloží, že všechny tyto potřebné věci splňují, začnou s výstavbou naprosto doložitelně, tak mohou využít azylu na další tři roky. Ať už to bude v Mladé Boleslavi nebo kdekoliv jinde v Čechách,“ dodal prostřednictvím ČTK Tomáš Bárta.

Podle tohoto stanoviska můžeme pochopit, že Pardubicím bude umožněno fungovat v azylu až čtyři roky, pokud k tomu doloží všechny potřebné papíry.

Aktuální vítěz FNL působí už několik let na stadionu Pod Vinicí, jenž nesplňuje kritéria nejen pro první, ale brzy ani pro druhou nejvyšší soutěž. Téže by se dalo říct i o Letním stadionu, který si nejprve musí projít značnou rekonstrukcí. Město by tento krok mělo potvrdit letos na podzim.