Hübschman: Jako poslední mohykán se necítím. Třeba v lize je o dost starší Zavadil i Drobný

Hübschman: Jako poslední mohykán se necítím. Třeba v lize je o dost starší Zavadil i Drobný

V září oslaví již své devětatřicáté narozeniny, ale fotbal jej stále baví. Ve svém věku má stále co nabídnout, což deklaruje prodloužení smlouvy v Jablonci. Zkušený záložník Tomáš Hübschman je již posledním aktivním hráčem z bronzové party, která na Euru 2004 v Portugalsku ohromovala svět.

Hübschman v minulosti válel na Ukrajině, kde hájil barvy Šachtaru Doněck. Od roku 2014 však působí v Jablonci, kde svými zkušenostmi a schopnostmi pomáhá severočeskému klubu v pravidelných bojích o pohárovou Evropu. Věku však člověk neporučí a i on jen mlčky sleduje, jak jeho vrstevníci postupně věší kopačky na hřebík. Před pár dny to byl například Milan Baroš.

„Je jasné, že každý konec spoluhráče, se kterým jsem toho spoustu zažil, mě nějakým způsobem zasáhne. S Milanem jsme se potkávali třeba třicet let, někdy od našich devíti. Když něco končí, je to smutný. On je zrovna takový, že pokud by tam byla malinká šance a cítil, že týmu může nějak pomoci, pokračoval by. Je to škoda, měl fantastickou kariéru,“ nechal se slyšet kapitán Jablonce v rozhovoru pro Sport.cz.

Po jeho konci je tak Hübschman posledním aktivním hráčem z kádru českého výběru, který na Euru 2004 získal bronz. „Kostra týmu byla tehdy složená spíš z těch starších kluků. Ale třeba u Petra Čecha jsem čekal, že bude chytat mnohem déle. Dával jsem mu větší šance než sobě, byť až takový věkový rozdíl mezi námi nebyl. Určitě jsem nečekal a neměl v plánu, že budu trhat rekordy a hrát co nejdéle. Jen se to tak prostě vyvinulo,“ pokračoval Hübschman o tom, že ze staré úspěšné party zbyl v aktivním poli jako poslední.

„Jako poslední mohykán se ale necítím. Třeba v lize Pavel Zavadil je ještě o dost starší než já, nebo Jarda Drobný. Při rozhodování o prodloužení jsem čekal, jak se projeví nabitý program v závěru sezóny na mém zdraví a výkonnosti. Nevěděl jsem, co se mnou udělá odehrát tři zápasy během sedmi dnů a jak v tom třetím budu vypadat. Myslím, že tělo to celkem zvládlo a jsem schopen ještě nějakou zátěž vydržet,“ dodal veterán ve službách Jablonce.