Juventus si na korunovaci musí počkat, Atalanta porazila Bolognu a vrací se na druhé místo

Italská nejvyšší soutěž vrcholí a v úterý začalo 35. ligové kolo. Atalanta se na úvod doma představila proti Bologni, Zlatan Ibrahimovič pak řádil za Milán v Sassuolu. Korunovace Juventusu se odkládá. "Stará dáma" nestačila na Udinese.

Domácí tým svůj zápas zvládl a díky brance Luise Muriela ve druhé půli porazil soupeře, za něhož nastoupil Ladislav Krejčí v základní sestavě a v 78. minutě byl stažen, 1:0. Tým z Bergama má tak skvělou formu a posunul se na druhé místo italské ligy, přeskočit jej však může v případě výhry nad Fiorentinou Inter Milán. Bologna naopak prožívá hrůzostrašné období, stále je však v Serii A desátá.

AC Milán poté díky dvěma brankám nestárnoucího kanonýra Zlatana Ibrahimoviče porazil Sassuolo 2:1. Za domácí skóroval Caputo.

Juventusu oslavy 36. mistrovského titulu překazili hráči Udine. Favorit utkání šel do vedení tři minuty před koncem prvního poločasu dalekonosnou přízemní střelou stopera de Ligta. Ve druhém poločase domácí stav utkání otočili. V 51. minutě hlavičkou vyrovnal Nestorovski a ve druhé minutě nastavení se průnikem od turínské obrany prosadil Fofana.

Serie A, 35. kolo:

Atalanta Bergamo - Bologna 1:0 (63. Muriel)
Sassuolo - AC Milán 1:2 (42. Caputo (pen.) - 19. a 45+2. Ibrahimovič)
Udine - Juventus Turín 2:1 (51. Nestorovski, 90+2. Fofana - 42. De Ligt)
Parma - Neapol 2:1 (45.+3 Caprari z pen., 87. Kulusevski z pen. - 54. Insigne z pen.)
FC Turín - Hellas Verona 1:1 (67. Zaza - 56. Borini z pen.)
Inter Milán - Fiorentina 0:0
Lecce - Brescia 3:1 (22. a 33. Lapadula, 70. Saponara - 63. Dessena)
Sampdoria Janov - FC Janov 1:2 (32. Gabbiadini - 22. Criscito z pen., 72. Lerager)
Spal Ferrara - AS Řím 1:6 (24. Cerri - 52. a 75. Bruno Peres, 10. Kalinič, 38. Pérez, 47. Kolarov, 90.+1 Zaniolo)