Druhé letenské dobrodružství Frýdka trvalo 5 let. Nyní je spojován s příchodem do Süper Lig...

Druhé letenské dobrodružství Frýdka trvalo 5 let. Nyní je spojován s příchodem do Süper Lig...

Defenzivně laděný univerzál Martin Frýdek se loučí se Spartou, která ho vychovala do níž se vrátil před pěti lety z libereckého angažmá.

V nedávno skončené ligové sezoně zasáhl do pětadvaceti utkání z celkových 35 a na trávnícich pobyl 1844 minut čistého času s bilancí dvou branek a čtyř žlutých karet.

Syn slavného letenského špílmachra jinak už byl součástí mužstva, které dokráčelo do čtvrtfinále Evropské ligy v sezoně 2015/2016.

Aktuálně má na kontě 176 ligových startů a 23 vystoupení v pohárové Evropě. Pokud jde o trofeje, na český titul zatím nedosáhl, ale má dva pohárové triumfy. Ten druhý přišel před pár dny...

"Díky za všechno!," vzkázalo vedení slavného "S" na oficiálních stránkách osmadvacetiletému fotbalistovi, jenž by měl mít po vypršení kontraktu namířeno do zahraničí.

Mimo rodnou zemi už Frýdek jednou byl - stalo se tak na podzim 2012, když byl zapůjčen do Senice. Nyní by rád repete.

V posledních týdnech se psalo například o možném zájmu z turecké nejvyšší soutěže a skloňovány byly značky jako Besiktas Istanbul či Trabzonspor, v jehož kádru je Filip Novák.

"Martin je v nejlepším fotbalovém věku a dlouhodobě registrujeme zájem o jeho služby ze zahraničí. Absence nutnosti vynaložení přestupové částky je pak pro zainteresované kluby dalším pozitivem. S finálním rozhodnutím chceme počkat na dohrání předních soutěží, které jsou vždy zásadním hybatelem pro kompletní hráčský trh," pronesl hráčův agent Viktor Kolář.

V pětadvaceti letech se Karafiát cítí líp než v devatenácti. Co vše nová sešívaná akvizice změnila?