Překvapuje mě, kdo ještě má o mě v mém věku zájem, říká Škrtel, jenž odmítl Spartu. Zakotví ve Slovanu?

Překvapuje mě, kdo ještě má o mě v mém věku zájem, říká Škrtel, jenž odmítl Spartu. Zakotví ve Slovanu?

İstanbul Başakşehir FK se dočkal po třiceti letech existence svého prvního titulu, k němuž dopomohl i velezkušený slovenský stoper Martin Škrtel.

Za tým, jehož součástí jsou i další známá jména jako Clichy, Demba Ba či Robinho, naskočil od loňského záři do dvaceti ligových soubojů a na své konto si připsal i tři přesné zásahy.

Aktuálně řeší budoucnost, zda na stejné adrese, jíž je stadion Fatiha Terima, bude pokračovat i v ročníku 2020/2021, nebo zda se po vypršení smlouvy odebere jinam...

Jak potvrdil tento týden a eFotbal.cz o tom psal již před časem, na stole mu ležela i nabídka ze Sparty, kterou se však rodák z Handlové rozhodl nevyužít.

"Určitě ji nepřijmu. Bylo to žhavé, ale uhasil jsem to," nechal se slyšet někdejší střední obránce Zenitu Petrohrad, Liverpoolu či Fenerbahce Istanbul.

Může i nadále pokračovat v zahraničí, nebo se po dlouhých šestnácti letech vrátit na rodné Slovensko. "Registruji i zájem z jiných klubů, ze Slovenska i ze zahraničí. Překvapuje mě, kdo má o mě ještě v mém věku zájem. Velké experimenty, fotbalové ani soukromé, podobně jako loni v létě, však už dělat nebudu," připomněl pětatřicetiletý Škrtel loňskou podivnou třítýdenní anabázi v Atalantě Bergamo.

Pokud jde o zmíněné východní sousedy, v úvahu připadá jak AS Trenčín, ve kterém ještě jako náctiletý získal své první prvoligové ostruhy, tak mistrovský Slovan Bratislava, ve kterém by se potkal např. s reprezentačním kolegou Vladimírem Weissem mladším.

Nejúspěšnějščí slovenská značka by by mimo jiné splňovala to, že jde v rámci regionu o velký klub, se kterým by mohl bojovat o další titul a s nímž by se udržel v pohárové Evropě.

Slovanu začíná první předkolo Ligy mistrů buď 18., nebo 19. srpna. Jeho možnými soupeři jsou např. NK Celje, KR Reykjavík, KF Tirana, Dinamo Brest či Djurgardens.

Druhé letenské dobrodružství Frýdka trvalo 5 let. Nyní je spojován s příchodem do Süper Lig...