Jsem nadšený, říká po vstřelení dvou gólů zlínský objev Jawo

Fastav Zlín odehrál v sobotu přátelský zápas proti slovenskému Trenčínu a především díky skvělému výkonu ve druhém poločase dokázali vyhrát 5:2, ačkoliv po první půli prohrávali 0:1. Velmi dobrým výkonem se prezentoval pětadvacetiletý gambijský útočník Lamin Jawo, který je součástí klubu od ledna tohoto roku.

Jawo přišel do Česka v lednu 2019 z Itálie a jeho prvním tuzemským angažmá byla Jihlava. Z Jihlavy Jawo po roce putoval za přibližně tři miliony korun na východ Moravy, do Zlína. Během jarní částí Fortuna ligy se mu pocdařilo vstřelit jeden gól a připsal si i jednu asistenci. Zlínu pomohl proti Trenčínu v přáteláku, který se odehrál Mníchovo Lehotě, dvěma góly.

„Vstřelil jsem dvě branky, ale všechny pramenily z tvrdé práce, kterou jsme všichni prošli od začátku letní přípravy a taky díky plnění toho, co od nás kouč očekává. Jsem nadšený, protože po vypuknutí korony jsem měl zranění zad. Nebyl jsem připravený a ztratil jsem formu. Bylo to těžké období, kdy jsem nemohl pomoci svým spoluhráčům s tím, co ode mne očekávají, ale jsem rád, že jsem znovu skóroval,“ nechal se Jawo slyšet pro klubový web.

Další góly Zlína přidali Conde, Chwaszcz a Nečas, za Trenčín se zase prosadil dvakrát Ikoba. Jawo má se Zlínem dlouhodobější smlouvu do konce kalendářního roku 2022 a pro Ševce je tedy velmi zajímavým hráčem, i co se týče možného prodeje do většího klubu. Z tohoto hlediska by se Jawo Zlínem určitě vyplatil už teď.

Další přátelský zápas čeká Zlín už ve středu 5. srpna, kdy se utká se Slovanem Bratislava. Generálkou na start Fortuna ligy bude pro hráče Fastavu zápas s Brnem, který se odehraje 15. srpna.