Starka: Kdyby se nám na konci ligy pískalo tak, jak se pískalo pro Spartu, tak nás v novinách rozsekají

Starka: Kdyby se nám na konci ligy pískalo tak, jak se pískalo pro Spartu, tak nás v novinách rozsekají

Pamatujete na legendární hlášku anglické ikony Garyho Linekera, že "fotbal je hrou, jíž hraje dvaadvacet lidí a kterou vždy vyhrají Němci"?

V rámci české kotliny se v posledních sezonách dotyčná věta poupravila na následující znění: "Fotbal je hra, jíž hraje 22 hráčů a Příbram z první ligy nikdy nesestoupí."

Středočeský tým sídlící u řeky Litavky se vyhnul pádu o soutěž níž i letos, protože byla prvoligová soutěž ukončena těsně před rozuzlením a šéf šestnáctého celku tabulky Jaroslav Starka si tak mohl oddechnout...

S dotyčným rýpnutím velezkušený funkcionář nemá problém, leč tak úplně s ním nesouhlasí. "Příbram samozřejmě také sestoupila, ne že ne. To jsou takové pseudohlášky, se kterými nic neuděláte," sdělil serveru idnes.cz nadřízený hlavního kouče Pavla Horvátha, jenž od něj dostal premiérovou prvoligovou šanci.

Starka je mimo jiné známý tím, že má velmi slušné konexe a to i na poli sudích. Zmiňován byl ostatně už v přepisech kauzy Ivana Horníka. "Novináře respektuji, vždy s nimi rád sedím. Ale oni vám holt vytvoří tuto zvláštní pověst a vy ji s sebou táhnete celý život," pokračoval na idnes.cz první muž příbramského fotbalu.

A při té příležitosti si pomohl i příkladem Sparty. "Kdyby se nám třeba v konci ligy pískalo tak, jak se pískalo pro pražskou Spartu, tak nás rozsekají v novinách. Tam se to přejde tiše, protože to je Sparta. Respektuji to. Ale chyby v jejich prospěch – když jsme to nakousli – jsou strašidelné. A nikde v novinách to není. To být v Příbrami, píše se o nás čtrnáct dní," uzavřel idnes.cz citovaný Starka, jehož tým čeká před ostrým ligovým startem proti teplickým Slářům sobotní příprava s Duklou.

Sešívaná situace? V karanténě je 61 lidí a hygiena Slavii zatrhla start v Budějovicích. Tvrdík chce jednat i s Babišem...