Česká liga je určitě kvalitnější než slovenská, hlásí nová slezská akvizice s minulostí v akademii Juventusu

Česká liga je určitě kvalitnější než slovenská, hlásí nová slezská akvizice s minulostí v akademii Juventusu

Nejnovější tváří v opavském kádru se stal dvaadvacetiletý kamerunský obránce Joss Moudoumbou Didiba, jenž se do Fortuna:ligy přesunuje ze slovenské nejvyšší soutěži.

Jeho domovský klub ze Senice ho pustil do Slezska na hostování do konce právě probíhající sezony, s tím, že součástí dohody je i opce na trvalý přestup.

"Jeho odchod jsme dlouho zvažovali a vyhodnocovali si všechny pro a proti. I vzhledem na příchod Carrilla a Maksiče jsme se rozhodli uvolnit ho do Opavy, která má opci na případný transfer. Věříme, že v dané chvíli to bylo pro hráče i pro klub nejvýhodnější řešení. Cítili jsme, že Didibovi by mohla změna prostředí prospět, navíc jsme potřebovali provést impuls i v naší hráčské kabině," okomentoval obchod sportovní ředitel FK Senice Filip Holec.

"Joss je silovým typem fotbalisty. Dostali jsme na něj výborné reference, zapadá nám do koncepce. Je to mladý a perspektivní fotbalista s dobrou rozehrávkou, navíc umí být nebezpečný i při standardních situacích,“ představil novou akvizici kouč i sportovní manažer v jedné osobě Radoslav Kováč.

Protože má za sebou štaci v italské Perugii a v minulosti prošel akademií Juventusu Turín, fotbalově by neměl mít na českém území problém...

"Česká liga je určitě kvalitnější než slovenská. Je to pro mě výzva. Už se moc těším na zápasy a taky na fanoušky. Mohu jim slíbit, že udělám maximum pro to, abych svými výkony týmu pomohl," vzkázal na webu sfc.cz mladý zadák.

Opavští představitelé nyní dělají všechny potřebné administrativní úkony, aby mohl jít Didiba do akce již v sobotu proti Dynamu České Budějovice.

Teplicím se podařilo ulovit srbské zkušenosti s minulostí ve Spartě či Slavii

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.