Souček kvituje dobrou atmosféru v kabině Kladivářů: Věříme, že bodovat se dá s každým

Souček kvituje dobrou atmosféru v kabině Kladivářů: Věříme, že bodovat se dá s každým

Minulou sezonu hráli o holé přežití mezi ostrovní elitou, pro tuto sezónu mají ambice smělejší. West Ham aktuálně okupuje poklidný střed tabulky a dokazuje, že může být soupeřem i papírově zvučnějším klubům. Jako poslední to pocítil v sobotu Manchester City, který v Londýně remizoval 1:1. Lví podíl na tom měli opět i čeští legionáři Vladimír Coufal a Tomáš Souček.

Na jejich adresu se pějí pochvalné ódy ze všech stran. Souček po cenném bodu proti Citizens poukazoval i na dobrou atmosféru v kabině. „S výsledkem jsme spokojeni, i když jsme pomýšleli na vítězství. Měli jsme šance a skvěle jsme bránili. Je škoda, že jsme nevyhráli, ale Manchester City měl také spoustu příležitostí, takže si oba týmy zasloužily remízu,“ nechal se slyšet český reprezentant v rozhovoru pro klubový web.

West Ham neprohrál již počtvrté v řadě a Kladiváři tak dávají jasný signál, že letos o záchranu bojovat rozhodně nechtějí. „V týmu panuje dobrá atmosféra, příjemných duch a věříme si, že můžeme hrát a bodovat proti takovým mužstvům jako Manchester City nebo Tottenham. Je dobře, že jsme v tabulce před City, snad to tak zůstane co nejdéle,“ pokračoval pětadvacetiletý středopolař.

Lví podíl na dělbě bodů měl i jeho krajan Vladimír Coufal, který si připsal další asistenci. Souček ocenil i práci Michaila Antonia v útoku. „Všichni vědí, jak je velký, mnohokrát nám pomohl. To samé předvel i proti City. Daří se mu a doufám, že je v pořádku, protože musel ve druhé půli střídat,“ dodala někdejší tvář pražské Slavie.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.