Na koho zbyl černý Petr? Na Evropskou ligu mohou zapomenout Kačaraba, Van Buren, Júsuf i Beran

Na koho zbyl černý Petr? Na Evropskou ligu mohou zapomenout Kačaraba, Van Buren, Júsuf i Beran

Ligový suverén z vršovického Sinobo Stadium v tomto týdnu potvrdil finální podobu své soupisky pro jarní fázi Evropské ligy, která pro něj začne zhruba za dva týdny (dvojzápas s Leicesterem se hraje 18. a 25. února).

Pravidla UEFA jsou jasná - kluby mohly udělat pro jarní část druhé nejprestižnější soutěže Starého kontinentu jen tři změny.

Sešívané "S" doplnilo na soupisku nejčerstvější posilu z Brugg Simona Deliho, který se svým belgickým chlebodárcem operoval na podzim v Lize mistrů.

Druhým doplněným mužem se stal Alexander Bah, jenž zase ochutnal podzimní pohárové dění v barvách SønderjyskE, které se ovšem poroučelo z EL již ve třetím předkole.

Posledním dopsaným hráčem se stal Jakub Hromada. I slovenský záložník zná atmosféru Evropské ligy, neboť ji zažil během svého hostování pod Ještědem.

Sportovní úsek pochopitelně vyřadil ze soupisky hráče, kteří právě teď v Edenu nejsou - týká se to Tomáše Malínského (Mladá Boleslav), Ondřeje Karafiáta (Liberec) a Petara Musy (Union Berlín).

Vzhledem k pouhým třem změnám musel zůstat na soupisce dlouhodobě zraněný stoper David Hovorka, který nezasáhne do hry ani v případě, že se sešívané "S" prokouše až do finále.

Ukrajinský zadák Taras Kačaraba, který přišel do Edenu na hostování ze Slovanu s přestupovou obcí 20 milionů korun, se na evropskou soupisku nevešel.

A to platí i pro trio, které bylo na podzim zapůjčeno jinde - Micka van Burena, jenž operoval v Českých Budějovicích a Michala Berana s Júsufem Hilálem, kteří působili na stadionu U Nisy.

Jindřich Trpišovský si je může v kádru ponechat pro boje ve Fortuna:lize a MOL Cupu, případně je opět zapůjčit jinam. Zimní přestupové okno se zavře až osmý únorový den, čas tedy je.

Soupiska Slavie pro EL:

Brankáři: Ondřej Kolář, Přemysl Kovář, Jan Stejskal

Obránci: Jan Bořil, Alexander Bah, Simon Deli, Tomáš Holeš, David Hovorka, Ondřej Kúdela, David Zima

Záložníci: Oscar Dorley, Jakub Hromada, Ondřej Lingr, Lukáš Masopust, Peter Olayinka, Lukáš Provod, Nicolae Stanciu, Petr Ševčík, Ibrahim Benjamin Traoré

Útočníci: Jan Kuchta, Abdallah Sima, Stanislav Tecl

Deli: Upřímně si myslím, že je Slavia ještě silnější než předtím. Možná je jedním z nejlepších týmů v Evropě

Zdroj: slavia.cz