Plzeň doma nalezla recept na defenzivu Zlína, Sparta utrpěla porážku v Jablonci

Středeční odpoledne a podvečer nabídlo dvě dohrávky české nejvyšší soutěže, které by mohly zamíchat v konečném součtu kartami. Plzeň na své půdě přivítala Zlín a nakonec slavila výhru 2:0. Skóre otevřel v první půli Jean-David Beauguel, kterému míč naservíroval po rohovém kopu Ba Loua. Po změně stran se prosadil i druhý zmíněný, kterého našel při úniku Káčera.

Sparta po prohraném víkendovém derby utrpěla další ztrátu, tentokrát na půdě Jablonce. První půle nabídla aktivitu na obou stranách, ale gólových šancí se příliš neurodilo. Největší šanci měl na kopačce Pilař, jehož ránu do odkryté brány eliminoval Čelůstka.

Severočeský klub se dostal do vedení až v samotném závěru, když Krob rozehrál standardní situaci, kterou hlavou zužitkoval Ivan Schranz. Jablonec tak potvrdil svou aktivitu po změně stran a po zásluze získal cenné tři body. V tabulce se navíc posunul o bod právě před Spartu na druhé místo.

Viktoria Plzeň - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 31. Beauguel, 53. Ba Loua. Rozhodčí: Lerch - Hock, Leška - Adam (video). ŽK: Kaša - Matejov, Janetzký. Bez diváků.
Plzeň: Staněk - Havel, Kaša, Brabec, Limberský - Káčer (75. Hořava), Kalvach, Šulc - Ba Loua (67. Mihálik), Beauguel (75. Ondrášek), Falta (67. Kopic). Trenér: Guľa.
Zlín: Dostál - Cedidla, Simerský, Buchta, Matejov - Vraštil (87. Procházka), Hlinka, Janetzký (71. Martínez) - Dramé (55. Potočný), Poznar (71. Fantiš), Jawo (55. Čanturišvili). Trenér: Páník.

FK Jablonec - Sparta Praha 1:0 (0:0)
Branka: 88. Schranz. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Hrabovský - Klíma (video). ŽK: Kratochvíl - Polidar, Plavšič. Bez diváků.
Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Krob - Pilař (81. Smejkal), Považanec, Kratochvíl, Jovovič (72. Pleštil) - Schranz (90.+3 Chramosta) - Doležal (81. Hübschman). Trenér: Rada.
Sparta: Nita - Sáček, Vitík, Čelůstka, Hancko (26. Polidar) - Karlsson (58. Plavšič), Pavelka, Ladislav Krejčí II, Dočkal (86. Trávník), Ladislav Krejčí I - Hložek. Trenér: Vrba.