Sešívaní opět a jasně ukázali komu patří Praha, Sparta s Plavšičem v základu prohrála se Slavií i třetí duel v sezoně

Slávisté v semifinále domácího poháru MOL Cupu porazili obhájce trofeje Sparty jednoznačně 3:0 a od double ji dělí finále s Plzní, které se odehraje 20. května v Doosan Areně. Viktoria Plzeň v semifinále přehrála Teplice 1:0.

Slavia nastoupila v plné síle, naopak Spartě chyběl kvůli svalovým problémům kapitán Bořek Dočkal. V základní sestavě se objevil i Plavšič, který podle deníku Sport bude od léta hráčem Slavie.

Sparťani stejně jako v nedávném ligovém derby v Edenu nezačali špatně. Nejprve Karlsson prověřil pozornost Koláře zdálky, poté se Hložek objevil sám před slávistickým brankářem, jenže nezakončil.

A tak udeřili hosté. Po Bořilově tutovce se vytáhl skvělým zákrokem Heča, ale potom letenský gólman rozehrál na kopačky soupeře, Wiesner smolně srazil míč před Kuchtu a Slavia šla do vedení. O pět minut později ve 30. minutě po další hrubce domácí obrany zvýšil Holeš.

Sparta se mohla dostat do zápasu i nadále, jenže Juliš se ve velké šanci neprosadil, přímý kop Hancka zlikvidoval Kolář a Karlssonovu střelu srazili obránci.

Po přestávce v 53. minutě bylo hotovo. Masopust vyvezl míč a předložil ho Kuchotvi před prázdnou bránu – 0:3. Ve zbytku zápasu měli ještě sešívaní další šance, a tak sparťané ještě mohou být rádi, že neodešli s větším debaklem.