Hradec pokračuje v krasojízdě, v derby srazil Pardubice! V duelu Sigmy s Baníkem se body dělily

Netradičně už v pátek vpodvečer se hrály hned dva zápasy Fortuna:ligy. V historicky prvním ligovém derby mezi Hradcem Králové a Pardubicemi se z vítězství 2:0 radovali Votroci, to v druhém utkání remizovala Sigma Olomouc 1:1 s ostravským Baníkem.

Hradec Králové - Pardubice:

I s MOL Cupem už čtyři výhry v řadě, navíc při každé z nich udržel čisté konto! Taková je aktuální bilance ligového nováčka z Hradce Králové, který v pátek ovládl i první východočeské derby s Pardubicemi v historii české nejvyšší soutěže.

V mladoboleslavském azylu přehrál svého soka zalouženě 2:0, byť jeho vítězství mohlo být ještě vyšší. A jak trenér hostů Krečí správně předpokládal, Votroci hrozili především ze vzduchu. Obrovskou šanci ke skórování měl zkraje utkání kapitán Vlkanova, jeho hlavičku ale vytáhnul pozorný Markovič. To po rohovém kopu a zakončení Dvořáka mu pomohlo břevno.

Přesto v první z rohu stejně inkasoval, když se umístěnou hlavičkou prosadil stoper Král. Hned vzápětí sice hosté mohli vyrovnat, před prázdnou bránou ale volnému Cadúovu ukopl míč na poslední chvíli Kodeš.

Po přestávce se pak dvakrát hned dvakrát trefil Vašulín. Jeho první trefu ale pro ofsajd VAR odvolal, to u té druhé už neměl žádných námitek a Hradec tak zvítězil 2:0.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava

Jak ztratit skvěle rozjetý zápas, tak na to by v této sezoně mohli začít dávat recept fotbalisté olomoucké Sigmy. V minulém kole přišli o vedení 3:1 na horké půdě Mladé Boleslavi, tentokrát ztratili v závěru cenný skalp ostravského Baníku.

Přitom všechno pro ně vypadalo růžově, když se už v desáté minutě trefil po signálu z rohového kopu střelou na zadní tyč Hála a šestým gólem v sezoně se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Hosté mohli odpovědět o 16 minut později, proti hlavičce Almásiho ale skvěle zasáhl gólman Macík. A stejný hráč mohl hlavou udeřit i o chvíli později, jenže opět nechal vyniknout jen Macíka.

Po přestávce však Baník tempo ještě stupňoval, navíc mu dost pomohla situace ze 75. minuty. V ní zahrál střídající Zifčák nebezpečně vysokou nohou a rozhodčí Klíma ho bez milosti vyloučil. A nabídnutou přesilovku pak využil agilní Almási, jehož další hlavička už zapadla přesně k tyči.

Fortuna:liga - 8. kolo:

FC Hradec Králové - FK Pardubice 2:0 (1:0)

Góly: 36. J. Král, 88. Vašulín.
Rozhodčí: Szikszay - Váňa, Hurych.
ŽK: Čech, 33. Kodeš - 16. Toml.

FC Hradec Králové: Fendrich – Donát, J. Král, F. Čech – Mejdr, Kodeš, J. Rada, F. Novotný – P. Dvořák (86. Kubala), Vašulín (90+3. Soukeník), Vlkanova, (90+1. Prekop).