Liberec zahodil proti poslednímu týmu druhé ligy 7 stoprocentních šancí. Jde o jeho dlouhodobou slabinu...

Liberec zahodil proti poslednímu týmu druhé ligy 7 stoprocentních šancí. Jde o jeho dlouhodobou slabinu...
OBSAHUJE OHLASY

Slovan Liberec, jemuž už se před časem povedlo opustit poslední příčku Fortuna:ligy, si pozval druhý říjnový pátek do Mnichova Hradiště aktuálně poslední celek FNL MFK Chrudim.

Byť měl favorit ze stadionu U Nisy zejména ve druhém dějství hned několik tutových šancí, brankáře Mikulce ani jednou nepřekonal a oba týmy se tak rozešly smírně bez branek.

"Zápas jednoznačně splnil svůj účel. Chtěli jsme vidět všechny hráče, někteří totiž ještě nehráli zápas od té doby, co jsem tady," začal své hodnocení Luboš Kozel.

"V prvním poločase jsem nebyl spokojený, protože si myslím, že jsme hráli s profesorským přístupem. Nebyla tam ani kvalita, ani nasazení. Dokonce bych i řekl, že soupeř byl nebezpečnější než my," kritizoval bývalý šéf Baníku či Dukly, jehož slova nabídl web fcslovanliberec.cz.

"Ve druhém poločase byla už naše sestava daleko lepší. Nicméně opět se ukázala naše slabina, kterou vidíme dlouhodoběji, a to zakončení. Měli jsme šest nebo sedm stoprocentních šancí, ale nedali jsme ani jednu. Z tohoto pohledu tedy spokojený být nemůžu. Ale jsem rád, že jsem viděl některé hráče. Některé i třeba mimo svůj tradiční post, kde i tak odehráli dobrý zápas," snažil se hledat pozitiva nadřízený Gebre Selassieho, Frýdka, Rabušice či Matouška.

V pátek odpoledne proběhne i přípravné pražské derby mezi Bohemians a Duklou.

Přípravné utkání v Mnichově Hradišti:

Slovan Liberec - Chrudim 0:0
Žluté karty: 83. Drahoš. Žluté karty: 83. Drahoš.

Liberec - I. poločas: Vliegen - Michal, Chaluš, Plechatý, Šulc - Tupta, Purzitidis, Stoch, Faško, Mészáros - Rabušic. II. poločas: Vliegen - Gebre Selassie, Lehoczki, Mikula, Gembický - Havelka, Frýdek - Novotný, Matoušek, Nečas - Rondič. Trenér: Kozel.

MFK Chrudim: Mikulec – Jan Řezníček, Šípek, Breda, Rybička (C), Vojtěch Řezníček, Hašek, Sokol, Čáp, Průcha, Fišl.¨

Jeden historický rekord Slavie skončil. Další famózní vršovická série ovšem trvá dál...