Chytrý odhalil karty před Kuvajtem a Estonskem, v záloze číhají Hájek, Pavlenka, Pekhart, Škoda, Pilař i LK37

Chytrý odhalil karty před Kuvajtem a Estonskem, v záloze číhají Hájek, Pavlenka, Pekhart, Škoda, Pilař i LK37
OBSAHUJE VIDEO

Čerstvým šedesátníkem Jaroslavem Šilhavým vedený reprezentační výběr uzavře kalendářní rok 2021 přípravným zápasem s Kuvajtem (v Olomouci 11. 11.) a kvalifikačním kláním proti Estonsku (v Praze 16. 11.).

Zatímco Tomáš Souček, Vladimír Coufal nebo Tomáš Vaclík ve dvaadvacetimístné nominaci nechybí, zranění Patrik Schick, Jan Bořil, Jakub Jankto, Pavel Kadeřábek či Ondřej Kúdela ano.

"Takoví hráči nám logicky chybět budou. Ale šanci alespoň dostanou i další hráči. Tím spíš, že nás čeká také přípravné utkání, kde se zkoušení nějakých taktických záměrů nabízí. Důležité bude, abychom měli co nejvíc zdravých hráčů pohromadě v březnu, kdy se bude rozhodovat o postupu na mistrovství světa," připomněl na serveru fotbal.cz člen realizačního týmu Jiří Chytrý.

Jedno místo je ještě volné a bude doplněno do pondělního startu srazu. "Několik hráčů nám sice bude chybět, ale i tak budeme mít k dispozici silný a zkušený tým. Naším jednoznačným cílem je zvládnout oba zápasy. Chceme zabojovat o druhé místo v kvalifikační skupině a zároveň už se také kvalitně připravit na důležitou březnovou baráž," přednesl stránkami repre.fotbal.cz citovaný asistent hlavního kouče.

Mezi náhradníky mimochodem najdeme spoustu známých tváří včetně Jiřího Pavlenky, jenž nyní v druholigovém Werderu Brémy nechytá a dotyčnou značku by měl brzy opustit.

Nominace áčka na Kuvajt a Estonsko:

Brankáři: Aleš Mandous, Jindřich Staněk, Tomáš Vaclík.

Obránci: Jakub Brabec, Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Kalas, Aleš Matějů, Filip Novák, Tomáš Wiesner, David Zima.

Záložníci: Antonín Barák, Adam Hložek, Alex Král, Lukáš Masopust, David Pavelka, Jakub Pešek, Michal Sadílek, Tomáš Souček, Petr Ševčík.

Útočníci: Jan Kuchta, Matěj Vydra.

Náhradníci:

Brankáři: Ondřej Kolář, Filip Nguyen, Jiří Pavlenka.

Obránci: Tomáš Hájek, Milan Havel, Václav Jemelka, Filip Panák, Radim Řezník.

Záložníci: Pavel Bucha, Jan Kopic, Ladislav Krejčí ml., Ondřej Lingr, Václav Pilař, Jan Sýkora, Jaromír Zmrhal.

Útočníci: Michael Krmenčík, Tomáš Pekhart, Milan Škoda.

Čerstvá Suchopárkova nominace na Anglii a Slovinsko? Horníček, Heidenreich nebo Samek jsou jen náhradníci

Zdroj: fotbal.cz