Válečné hry v Portu? Bitka a čtyři červené karty v nastavení zápasu Porto versus Sporting

OBSAHUJE VIDEO

Že bude zápas zápas portugalské Primeira Ligy mezi v prvním Portem a druhým Sportingem portugalské vyhecovaný se čekalo, stejně jako, že budou lítat jiskry. Jedna červená karta za 90 minut a výsledek 2:2 byl též v rámci předpokladů. Se závěrečným hvizdem sudího se ale rozjelo peklo.

Napínavý zápas mezi rivaly o portugalský titul Portem a Sportingem Lisabon se v pátek večer proměnil v chaos, když se na konci zápasu strhla obrovská bitka, kterou vedl Pepe. Zkušený obránce Porta je dlouhodobě synonymem pro násilnosti na hřišti, ale až do posledních vteřin zápasu s mistrovským Sportingem na Estadio do Dragao nicméně nebyl za posledních 11 let vyloučen. Až do pátečního večera.

Poté, co Sporting zahodil dvougólové vedení a na začátku druhého poločasu byl za druhou žlutou vyloučen jeho obránce Sebastian Coates, se začalo na hřišti jiskřit. Situace se nicméně k dostala do bodu varu až v momentu, když se Pepe v nastaveném čase zuřivě dožadoval penalty, když se zdálo, že ho Joao Palhinha ze Sportingu kopl do hlavy, když se snažil přiklepnout míč po skvělém zákroku Antonia Adana. Rozhodčí Pepeho nářek ignoroval, a když po devíti minutách přerušené hry odpískal konec zápasu, rozpoutalo se peklo.

Pepe se začal se soupeřem rvát a spoluhráči, náhradníci i trenérský štáb se rychle přidali. Palhinha dostal přímou červenou kartu, stejně jako jeho spoluhráč Bruno Tabata, který byl chvíli předtím střídán, dostal také červenou. Červenou dostal i náhradní brankář Porta Agustin Marchesin a poté i Pepe, kterého museli zadržet členové trenérského štábu Porta a následně i hlavní trenér Sergio Conceicao, který se přitom pokoušel působit spíš jako smírčí soudce. Přestože Porto mohlo na konci litovat, že nedostalo na konci utkání k dispozici penaltu, remíza nakonec pro něj byla dobrým výsledkem, díky němuž se na čele tabulky udrželo šest bodů před Sportingem a udrželo si v této sezoně neporazitelnost v lize.

zdroj: goal.com