Vrba v Doosan aréně přetlačil mistrovského Bílka a tleskal gólům Limberského, Pilaře, Vaňka či Bakoše

Vrba v Doosan aréně přetlačil mistrovského Bílka a tleskal gólům Limberského, Pilaře, Vaňka či Bakoše

V plzeňské Doosan aréně bylo v posledních dnech řádně veselo. Nejprve se oslavoval šestý mistrovský titul klubové historie a v úterý se pak oficiálně loučil s kariérou David Limberský.

Vikoria se uchýlila k tomu, že jeho číslo 8 navždy vyřadila z nabídky a už ho nebude moci nosit vůbec nikdo. "Číslo osm navždy vyřazujeme, teď tady visí naposledy," zmínil majitel Adolf Šádek, čímž svého přítele "Limbu" rozplakal.

"Děkuju, že jsem si mohl zahrát naposledy na nejhezčím stadionu v Česku. Chci moc poděkovat všem fanouškům, Viktorka je jedna velká rodina. Moc děkuju své rodině, které mě podporovala po celou kariéru. Manželce, dětem, rodičům. A také klukům, se kterými jsem měl čest hrát. Věřím, že současný tým půjde v našich stopách, že titul zopakuje," uvedl současný hráč třetiligové Jiskry Domažlice, jehož slova citoval web sport.cz.

Ke slovu se dostala i manželka exreprezentačního beka. "Splnili jste mu sen, že se na závěr vyprodá stadion, moc vám děkujeme. Jsi rebel, ale s obrovským srdcem na pravém místě. Vždycky pomůžeš. Jsi náš, Limba, milujeme tě," vzkázala v rámci své promluvy k příznivcům Lenka Limberská svému partnerovi, který za Plzeň odehrál 544 soutěžních utkání.

Limberského mužstvo mělo na hrudi ležatou osmičku a na dresu nechyběli jejich tři zesnulí spoluhráči a sice David Bystroň, František Rajtoral a Marián Čišovský.

Domácí omluvenky dorazily pouze dvě - a sice od Milana Petržely, jehož čeká ve středu finále MOL Cupu proti Spartě a Jana Kovaříka, který se ve čtvrtek představí v prvním barážovém duelu svých Bohemians Praha 1905. Vladimíra Daridu a Patrika Hrošovského pak nepustily jejich klubové adresy. A jak že to nakonec všechno dopadlo?

Exhibice:

FC Viktoria Plzeň - Zlatá éry Viktorie Plzeň 5:6 (2:5)
Branky: Branky: 19. Havel, 26. Šulc, 38. Beauguel, 40. Kopic, 44. Hlavatý - 23. a 70.+2 Limberský, 5. Pilař, 12. Vaněk, 28. Bakoš, 32. Ševinský.

A-tým Plzně: Tvrdoň - Pernica, Sýkora, Beauguel, Kopic, Trusa, Potočný, Chorý, Mihálik, Mosquera, Hlavatý, Bucha, Falta, Kalvach, Havel, Matějka, Šulc, Santos, Janošek, Holík, Káčer, Ndiaye, Staněk. Trenér: Bílek.

Zlatá éra Plzně: Kozáčik, Bolek, Pavlík - Hubník, Pilař, Hořava, Fillo, Limberský, Horváth, Ďuriš, Řezník, Ševinský, Rezek, Vaněk, Procházka, Baránek, Bakoš, Jiráček, Kolář. Trenér: Vrba.

Zdroj: sport.cz, fcviktoria.cz