Kvintet faktorů, které rozhodly o hrůzostrašném vstupu Sparty do nové sezóny

GLOSA

Srdce každého fanouška dostalo další ostrý zásah do svého středu, český koeficient pak pláče nad pravděpodobným prohloubením ztráty na konkurenci. „I když je to rival, je to český tým," okomentoval selhání Sparty v předkole Konferenční ligy kouč Slavie Jindřich Trpišovský. Tušící, že toto vyřazení může mít neblahý vliv i na ostatní české kluby. V čem tkví na Letné problém, že start nové sezóny dopadl jako ze strašidelného hororu a postup přes papírově slabšího soupeře nakonec nevyšel?

1) Nedáš, dostaneš a ještě když soupeři namažeš…

Od čtvrtečního večera se nejen na sociálních sítích hojně řeší zkrat v samotném závěru, který daroval Vikingu postup. Slovenský legionář Dávid Hancko namazal soupeři postupový gól. Nepochopitelná a trestuhodná chyba, která byla posledním hřebíčkem do rakve. Sparta si o to ale koledovala celý druhý poločas, proto nelze vinu házet jen na bedra kapitána. Jemu se určitě v noci moc dobře nespalo a je třeba nezapomínat, že mnohdy byl naopak strůjcem úspěchu. Chybovat je lidské.

Při analyzování nedostatků se nabízí tradiční pořekadlo „nedáš, dostaneš“. V tomto případě to platilo dvojnásob. Sparta měla možnost jít za svým snem a postoupit, ale sama se o tuto výsadu připravila a nyní ji nezbývá nic jiného než se soustředit jen na ligu a MOL Cup a napodobit třeba úspěch Plzně v minulé sezóně.

Zdroj: Jakub Šafka