Dostálek o Součkovi: Naskočil do rozjetého vlaku. Na konci toho měl plné zuby, ale výkonem zaujal

Dostálek o Součkovi: Naskočil do rozjetého vlaku. Na konci toho měl plné zuby, ale výkonem zaujal

Opět se potvrzuje, že postupující klub do české nejvyšší soutěže se umí na novou sezónu připravit výborně. Během letní přípravy Brno výsledkově i herně neoslňovalo, ale úvodní dvě kola zvládlo téměř na výbornou. Po remíze se Slováckem přišel zisk plného počtu bodů proti Olomouci, která si po skalpu Baníku věřila.

Olomouc potvrzovala svou kvalitu, ale v koncovce byli efektivnější hosté. „Bylo to pro nás fyzicky nesmírně těžké utkání, v x fázích jsme byli pod tlakem domácích, což nás stálo hodně sil. Ale když se nám naskytla příležitost soupeře potrápit a jít rychle nahoru, dokázali jsme toho využít,“ nechal se slyšet trenér Zbrojovky.

V počtu šancí bylo nakonec Brno úspěšnější a z Hané si odváželo důležité tři body. „Když nám soupeř nabídl možnost, chtěli jsme jít do protiútoku. V první půli jsme byli často pod tlakem, ale dokázali jsme odvracet centrované míče, nebo jen prolétly vápnem. A v bráně jsme měli Martina Berkovce, který předvedl vynikající výkon,“ pokračoval kouč ve chvále svých svěřenců.

Ta se nevyhnula ani čerstvé posile Součkovi, který přišel v týdnu na hostování ze Sparty. „Trénoval s námi poprvé v úterý, což byl hodně náročný den. Fyzička, síla, skočil do vlaku, který asi úplně nečekal. Od středy jsme pracovali na taktických věcech, čekali jsme jen, jestli se vše stihne dotáhnout, což se povedlo. Odvedl výborný výkon, ze začátku byla trochu vidět nerozehranost, což se postupně zlepšovalo. Na konci toho měl plné zuby, ale to měli i všichni ostatní spoluhráči. Svým výkonem zaujal,“ dodal Dostálek.

Zdroj: fczbrno.cz