Jílek hledal jen těžce slova obhajoby: Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku

Jílek hledal jen těžce slova obhajoby: Vůbec jsme nenavázali na zápas na Baníku

V prvním kole si vyšlápli na ostravský Baník a klub označovaný jako černého koně této sezóny jednoznačně smetli. O týden později však přišla studena sprcha, neboť domácí stadion Olomouce vypálil nováček z Brna. Kouč Sigmy Václav Jílek byl po utkání zklamaný a jen těžce hledal slova obhajoby.

Olomouc si brousila zoubky na další tři body, ale se zlou se potázala. Po závěrečném hvizdu to byla Zbrojovka, která se radovala z výhry. „Je to velké zklamání. Vůbec jsme nenavázali na velmi dobrý výkon z Baníku. Snad jen v úvodu prvního poločasu. Brno z celkového pohledu vyhrálo zaslouženě. Mělo více brankových příležitostí. Na hřišti bylo živější. Absolutně jsme se nepotkali s aktuální sportovní formou. Byli jsme nepřesní, odskakovali nám balóny. Nicméně ráz utkání určila vedoucí branka Brna,“ hodnotil Jílek střet s Brnem.

I on cítil, jak se nálada v týmu obratem změnila a on bude muset v nadcházejícím týdnu opět přijít na to, jak své ovečky pozitivně naladit na další náročný střet. „Po prvním utkání byla v Olomouci pozitivní nálada. Vnímal jsem ji i v hledišti. My jsme to ale naprosto zdevalvovali. Je třeba se rychle otřepat a za týden na Spartě odvést diametrálně odlišný výkon,“ pokračoval kouč Sigmy.

Zbrojovka zvolila oproti Ostravě jinou taktiku, která na domácí fungovala. „Brno vycházelo více ze zabezpečené obrany se snahou hrát za brejky. S tím jsme počítali. Podle mě bylo klíčové, že Brno dalo první gól. Pro další vývoj byla důležitá. Dále útočníci předvedli diametrálně odlišný výkon. Na brněnské straně Řezníček a Ševčík předvedli možná o dvě třídy kvalitnější výkon, než Chytil s Růskem,“ dodal Jílek.

Zdroj: sigmafotbal.cz