Co je nejlepší na letenském Sørensenovi? Rychlost, jakou je schopen se adaptovat na jinou soutěž a nové prostředí

Co je nejlepší na letenském Sørensenovi? Rychlost, jakou je schopen se adaptovat na jinou soutěž a nové prostředí

Dán Asger Sørensen (26) sice dorazil na Letnou až v samotném závěru letní přípravy, nicméně jeho adaptace byla v české metropoli velice rychlá.

Svědčí o tom skutečnost, že má za sebou v polovině srpna již čtyři vystoupení v základní sestavě dvanáctinásobného šampiona Česka.

S ohledem na tom, že rodák ze Silkeborgu s minulostí v Lieferingu, Midtjyllandu, Salzburgu i Regensburgu dorazil "jen" z druholigového Norimberku, tak je to slušná vizitka...

Co říká na jeho rychlou adaptaci jeho krajan na trenérské lavičce Brian Priske? "To je pravděpodobně na Asgerovi to nejlepší. Rychlost, jakou je schopen se adaptovat na jinou soutěž a nové prostředí. Svůj první zápas odehrál hned po pěti dnech, co k nám přestoupil," připomněl na webu sparta.cz šéf letenské lavičky.

"Hned od začátku předvádí kvalitní defenzivní výkony a vyhrává souboje. Co se týče hry s míčem, tak to bylo se Sigmou asi o něco horší, než v předchozích zápasech. Obecně je ale hrozně důležité, aby se hráči co nejrychleji a nejlépe adaptovali v novém prostředí. Zároveň je to pochvala pro ostatní hráče a všechny v klubu, kteří celý proces velmi usnadňují, což mohu říct i ze své osobní zkušenosti. Po velmi krátkém čase se tu lidé začnou cítit velmi dobře," ocenil sparťanskou půdu kouč, jenž nyní bude své svěřence připravovat na střet s Mladou Boleslaví.

Ševčík, Schranz, Kačaraba, Oscar, Sor...Trpišovský na vršovickém poli zas a znovu sčítá zraněné...

Zdroj: sparta.cz