Hoftych: Podle mě má Sparta nejsilnější tým za poslední roky a na hřišti to je znát

Hoftych: Podle mě má Sparta nejsilnější tým za poslední roky a na hřišti to je znát

Mohli se zasadit o velké překvapení čtvrtého kola FORTUNA:LIGY, ale po změně stran jim hosté demonstrovali svou sílu. Mladá Boleslav se proti Spartě dostala do vedení v prvním poločase, ten druhý však ovládl letenský tým a nepustil domácí ke slovu. Podle trenéra Pavla Hoftycha rozhodl začátek po změně stran, kdy jeho tým inkasoval lacinou branku, po které se pražský klub dostal na koně.

Boleslav se v nové sezóně trápí a na první ligovou výhru stále čeká. Po čtyřech odehraných kolech má na svém kontě pouhé dva body. „Viděli jste určitě i další zápas Leverkusenu. Ty vstupy do nové sezóny jsou pak hodně znát, třeba taky když chytnete v sezóně nějakou méně úspěšnou šňůru. Je to pro nás samozřejmě nepříjemné, chtěli jsme mít po čtyřech kolech bodů víc. Vždycky chcete být v klidných vodách, každopádně je teď na nás, abychom se s tím porvali. Hráči si musí plnit více taktické povinnosti a nedostávat laciné branky,“ nechal se slyšet kouč Středočechů na tiskové konferenci po zápase.

Jako příčinu nezdaru viděl start druhého poločasu, kdy jeho tým dovolil hostům srovnat. „Určitě se dala vyřešit lépe ta situace při vyrovnání. Naši hráči tam nechali až moc volného prostoru. Spoléháme na to, že je naše obrana natolik zkušená, že takové laciné branky nebude dostávat. Rozdíl v lavičce mezi Spartou a námi je taky velký. Ona ji má natřískanou kvalitou a Čvančara tam myslím přinesl rozdílovej prvek. Ta naše nemá taková jména a kvalitu, přestože tam máme taky šikovné kluky,“ poukazoval na příčiny, které vedli k tomu, že z utkání odešli bez zisku bodů.

Odmítal však tvrzení, že by měl jeho tým k pražskému soupeři až přehnaný respekt. „Ono je to o tom, že Sparta má opravdu výborný kádr. Fyzicky je nabušená a i když my jsme také, tak bez balónu běhat většinu zápasu je složité. Tou rotací hráčů nahoře a vysokým postavením krajních beků a neztrátovostí laciných balónů. To byl podle mě zásadní rozdíl, který ten zápas rozhodl. Nemluvil bych o přehnaném respektu, ale spíše o tom, že když dáte Spartě při její současné síle prostor a nabídnete ji mezery v obraně, tak samozřejmě pak taháte za kratší konec provazu. Podle mě má nejsilnější tým za poslední roky a na hřišti to je znát,“ dodal Hoftych.

Zdroj: fkmb.cz