Překvapení letošního přestupového léta. Kvintet transferů, který vážně nikdo nečekal

Překvapení letošního přestupového léta. Kvintet transferů, který vážně nikdo nečekal

Letní přestupové okno je za námi a kluby v pěti nejlepších evropských ligách mají už svou finální podobu. Potencionální personální cíle bývají obvykle zmapovány i několik měsíců před možností realizace transferů, ale ne vždy je možné zajistit svému týmu všechny hráče ze svých seznamů přání. I z tohoto důvodu musí kluby poté improvizovat a hledat alternativy. Některé možné náhrady se objevují sami, jiné mohou být pořádným překvapením. Podívejme se na pět šoků letošního přestupového léta, které vážně nikdo nečekal.

5) Arthur Melo (Liverpool)

Šestadvacetiletý brazilský záložník je v posledních letech vnímán jako velký dříč, který dokáže pro tým obstarat všechnu špinavou práci. Není to tak dávno, co na svůj talent upozorňoval ještě v barvách Grémia, neztratil se pak ani v Barceloně či Juventusu.

V Serii A však jeho kvality nedokázaly plně vyniknout a ve dvou sezónách odehrál za Starou dámu jen 42 ligových utkání. I proto se zrodil šok, když se jej rozhodl podepsat Liverpool, byť zatím jen v rámci hostování. Reds ale trápí početná marodka, tak se není čemu divit, že v den uzávěrky letního okna museli jednat.

Zdroj foto: instagram.com/liverpoolfc