Červ: Na tabulku se teď samozřejmě kouká hezky, ale musíme to týden co týden potvrzovat

Červ: Na tabulku se teď samozřejmě kouká hezky, ale musíme to týden co týden potvrzovat

Liberec se o víkendu posunul na třetí místo v tabulce FORTUNA:LIGY a zásluhu na tom měl i jednadvacetiletý útočník Lukáš Červ. Ten si v neděli proti Bohemians připsal premiérovou trefu v této sezóně a přispěl k vítězství 2:0. Krátce po přestávce navázal na úvodní trefu Valenty a tento náskok již Slovan dokázal do závěrečného hvizdu udržet.

Pod Ještědem mají důvod ke spokojenosti, ale rozhodně nechtějí usnout na vavřínech. Po osmi kolech má Liberec na svém kontě čtrnáct bodů a v tabulce dýchá na záda Plzni a Slavii. „Je samozřejmě hezké sledovat tabulku, ale je to potřeba potvrzovat týden co týden a vlastně teď se nám to nepodařilo doma s Plzní. O to důležitější byl zápas na Bohemce, protože jsme na tom byli stejně, Bohemka byla za námi jen o skóre a o to jsou tyhle tři body asi cennější,“ nechal se slyšet Červ, který v minulosti hájil také barvy Pardubic či Slavie.

Pro něj samotného to byla první trefa v nové sezóně, což pro něj znamenalo jistou úlevu, neboť od útočníků se očekává, že budou střílet branky. „Ano, už bylo potřeba a cítil jsem, že bych ten gól už potřeboval dát. Včera jsem se bavil i s agentem a ten mi taky říkal, že už bych taky mohl trefit bránu, ale vyplývalo to i z toho, že jsme se s Válcem dobře doplňovali, že jednou zůstal on, já jsem doteď moc nechodil k vápnu, takže jsem rád, že to tam teď padlo,“ pokračoval perspektivní útočník.

Liberec proti pražskému soupeři vsadil i na to, že se domácím v Ďolíčku výsledkově příliš nedaří. „Tak nějak to bylo, ale vlastně jsme si říkali, že jsou na tom dobře a že se to možná trochu nečekalo. Po tom, co se zachraňovali minulý rok v baráži, tak vstoupili do sezony dobře, ale hlavně i venkovními zápasy, které zvládají mnohem lépe. Ale říkali jsme si, že doma se jim moc nedaří. Tak jsme s tím do toho šli a věřili jsme, že se nám to podaří tady urvat tři body, což se nám povedlo,“ uzavřel Červ pro klubové stránky Slovanu.