Také Sparta začíná šetřit na energiích. Doplatí na to fanoušci, kteří přijdou o vyhřívanou tribunu

Také Sparta začíná šetřit na energiích. Doplatí na to fanoušci, kteří přijdou o vyhřívanou tribunu

Také pražská Sparta se rozhodla jít příkladem v energetické krizi a údajně z důvodu odpovědného přístupu klubu k této krizi proto nebude minimálně do konce podzimní části na letenském stadionu vyhřívána protilehlá tribuna.

„Aktuální situace nám není lhostejná. Proto jsme se rozhodli, že do konce podzimní části nebudeme na protilehlé tribuně využívat topení, které využívá jako zdroj zemní plyn. Rozhodnutí nebylo učiněno z ekonomických důvodů. Jako klub chceme jít v době energetické krize příkladem a zároveň snižovat spotřebu a závislost na energetických zdrojích,“ uvedl letenský klub na svém webu v oficiálním prohlášení.

Podle sdělení pražského klubu je součástí strategie pro následující chladné a zimní období právě odpovědné čerpání energetických zdrojů. To se podle vedení bude týkat kromě provozu objektů i režimu práce zaměstnanců.

„Uvědomujeme si, že vyhřívání na protilehlé tribuně činilo chladnější počasí během zápasů snesitelnější, v této náročné době se však každý z nás bude muset v daném ohledu uskromnit. Vezměme si proto všichni teplejší oblečení, klubové šály a po celý zápas usilovně fanděme. Na stadionu se budeme moci také zahřát například teplým čajem, který nechybí v nabídce občerstvení,“ vzkázal letenský klub svým fanouškům.

Klub si to na svém Twitteru za toto rozhodnutí nicméně schytává. Ačkoliv se najdou i některé pochvalné komentáře, většina jich je negativních či sarkastických. „Je fajn, že v tomhle jdou hráči Sparty příkladem, ti na hřišti taky šetří energii...,“ přirovnává například komentující s účtem Neobjektivní novinář aktuální energetickou krizi ke krizi letenského kádru a jeho výkonů. „S uhlobaronem v zádech vám to nějak nežeru,“ dodává další komentující s narážkou na Daniela Křetínského a jeho společnost LEAG, která teží například v Dolech v Lužici v Německu.

Hoftych: Mára Matějovský ví, jaká je jeho role v týmu. Dnes chvíli vypadal jako bruslař