Pět událostí 15. kola: Jurásek svými prvními góly sestřelil Baník, sparťanský úspěch v Plzni po 11 letech

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Ve šlágru 15. kola FORTUNA:LIGY Sparta nečekaně zvítězila v Plzni 0:1, uťala famózní sérii Viktorie a na půdě úřadujícího mistra zvítězila po více než jedenácti letech. K Plzni se tak dokázala přiblížit Slavia, které nad Baníkem výrazně pomohl premiérový střelec Matěj Jurásek. První vítězství v domácím prostředí má Bohemka, do historických záznamů se vepsal Milan Petržela.

Petržela přepsal historii

Historii v 15. kole FORTUNA:LIGY přepisoval záložník Slovácka Milan Petržela. Ve své kariéře nastoupil do 465. ligového utkání, čímž o jeden zápas překonal současného kouče českého národního týmu Jaroslava Šilhavého.

Svou prvoligovou kariéru načal Petržela v tehdejším 1. FC Synot v září roku 2003, po třech letech přestoupil do Sparty, kde si připsal pouhých devět odehraných minut, jeden ročník strávil na hostování v Jablonci. Největších úspěchů se ale dočkal v Plzni, poslední čtyři sezóny působí opět na Slovácku.

„Brzy mi bude čtyřicet a každý zápas je pro mě těžší a těžší. Dosáhnout na pětistovku by ale bylo hezké. Dnes pro mě byla nejdůležitější výhra, jsem díky tomu dvakrát šťastnější. Myslím, že jsme si za druhou půli výhru zasloužili,“ nechal se slyšet rekordman. Slovácko po jediné trefě obránce Tomiče porazilo Pardubice a poskočilo na desátou příčku.