Pět událostí 15. kola: Jurásek svými prvními góly sestřelil Baník, sparťanský úspěch v Plzni po 11 letech

PĚT UDÁLOSTÍ LIGOVÉHO KOLA

Ve šlágru 15. kola FORTUNA:LIGY Sparta nečekaně zvítězila v Plzni 0:1, uťala famózní sérii Viktorie a na půdě úřadujícího mistra zvítězila po více než jedenácti letech. K Plzni se tak dokázala přiblížit Slavia, které nad Baníkem výrazně pomohl premiérový střelec Matěj Jurásek. První vítězství v domácím prostředí má Bohemka, do historických záznamů se vepsal Milan Petržela.

První góly Matěje Juráska ve FORTUNA:LIZE

Slavia v závěrečném utkání 15. kola porazila Baník Ostrava 3:1 a na vedoucí Plzeň se dotáhla na rozdíl jediného bodu. Jedním dechem ale dodejme, že úřadující mistr má ještě jedno utkání k dobru.

První půle branku nenabídla, po změně stran se ale jako první dočkal favorit, míč si hlavou do vlastní sítě srazil Filip Kaloč. Jiří Fleišman ovšem hlavou po rohovém kopu vyrovnal a Baník sahal po nečekaném bodu. Jenže dvacet minut před koncem přišel na hřiště devatenáctiletý útočník Matěj Jurásek a právě on se stal hrdinou nedělního duelu.

Již po třech minutách na hřišti totiž rozhodl o výhře Slavie a připsal si vůbec svůj první ligový gól v kariéře. Dobře si vzpomínáme na moment z konce srpna, kdy mu svou tečí premiérový gól sebral Stanislav Tecl. Ten mu mimochodem na vítěznou branku přihrával. Jurásek na další gól nemusel čekat dlouho, už za šest minut parádně vypálil a definitivně utnul snahy hostů o vyrovnání.

„Matěj rozhýbal obranu Baníku, byl strašně silný na balonu, v driblinku, podal skvělý výkon. K jeho prvním gólům v lize bych mu chtěl pogratulovat. Splnil všechny pokyny, pro míče šel do hloubky a naváděl si to na silnější levačku, aby nemusel chodit tolik k bekům Baníku. Technicky je opravdu skvělý, má velkou rychlost, výborné držení míče, střelu i centr. Má i sebevědomí, své chyby si ale uvědomuje a pracuje na nich,“ nešetřil chválou na devatenáctiletého forvarda lodivod Slavie Jindřich Trpišovský.