Z nuly na sto! Argentina projde do semifinále, tam to bude kdo s koho, věští Švancara. Jaký názor má na Messiho?

Z nuly na sto! Argentina projde do semifinále, tam to bude kdo s koho, věští Švancara. Jaký názor má na Messiho?
ROZHOVOR

Prošli si peklem, ale našli cestu ven. Fotbalisté Argentiny napravili dojem z průšvihu proti Saúdské Arábii a v posledních dvou zápasech skupiny si bezpečně proklestili cestu do osmifinále MS. I proti Mexiku se sice dlouho trápili, jistý Lionel Messi je však vysvobodil. Svůj tým zbavil okovů, v duelu s Polskem už to byla krasojízda. A všechny zajímá, kde až může skončit. Jak zmrtvýchvstání jednoho z hlavních favoritů turnaje vidí oddaný milovník chlebíčků a právě Argentinců Petr Švancara?

“Myslím, že je jasně vidět, že se mužstvo dere nahoru. Možná se víc čekalo od některých jednotlivců, o to více ale začala hrát Argentina jako tým. Když to zrovna nešlo těm zkušenějším, vzali to na sebe ti mladší, tak by to mělo být. Jsem moc rád, že mančaft zabral v pravou chvíli a zaslouženě postoupil do osmifinále,“ prohlásil Švancara.

Nejvíc vidět je samozřejmě Messi, na kterého se tradičně upírají zraky celého světa. Proti Saúdům skóroval z penalty, jinak se však v zápase spíš trápil. A s ním i celý tým. Proti Mexičanům ale nasměroval Argentinu ke klíčové výhře a blízko gólu byl i v duelu s Polskem. Z pokutového kopu sice selhal, pro hodně nevýrazné hráče soupeře byl ale permanentním nebezpečím.

“Coby fanoušek Argentiny oceňuji to, že se Messi chová jako příkladný člen kolektivu. Že si nepotrpí na hvězdné manýry, ale dře pro tým. Pro míče si chodí hodně do hloubky pole, třeba v Barceloně tohle tolik nedělal. Špatný vstup do turnaje se hodně házel právě na něj, ale vzal to za správný konec.

Argentinci hrají jako jeden tým a jejich výkony se neustále zlepšují. Spolu s Francií a Brazílií mají možná vůbec nejlepší ofenzivu na turnaji, strašně silní jsou však i vzadu. Ani takový Lewandowski se proti nim absolutně neprosadil,“ zdůraznil bývalý kanonýr brněnské Zbrojovky.

Právě proti Polsku předvedli Messi a spol. naprosto dominantní výkon. Pokud tímhle směrem budou pokračovat, je otázka, zda je vůbec někdo dokáže zastavit. “Argentinu určitě probrala facka se Saúdskou Arábií. Někdy to tak je, že mančaft musí zavčasu klopýtnout, aby se pak ukázala jeho síla. Saúdy zastihl šampionát v celkem dobré formě, favorita zaskočili a nakopli ho k mnohem lepším výkonům. Jsem strašně rád, že se Argentina chytla. Věřím tomu, že dojde hodně daleko. Přál bych to hlavně Messimu, pro něhož je to poslední mistrovství kariéry. I tak si ale myslím, že šampionát vyhraje jeden z dvojice Francie - Brazílie,“ konstatoval Švancara.

V osmifinále čeká na Jihoameričany soubor z Austrálie. Při vší úctě k protinožcům, tohle není překážka, která by rozjetý vagón měla zastavit. Vítěz se utká s úspěšnějším z dvojice Nizozemsko - USA. “Na Argentině se mi líbí, že chce mít celý zápas pod kontrolou. Po zaváhání se Saúdy už radši nepovolí, tohle se nestane. I proto si myslím, že ať už z toho druhého zápasu postoupí kdokoliv, hráči Argentiny projdou do semifinále. Tam už to bude kdo s koho, rozhodnou maličkosti. Následující dva zápasy ale zvládnou,“ uzavřel Švancara.