Ronaldo se dál trhá od portugalské reprezentace. Po výhře nad Švýcary odmítl splnit nařízení kouče!

Ronaldo se dál trhá od portugalské reprezentace. Po výhře nad Švýcary odmítl splnit nařízení kouče!

Skutečnost že jej kouč portugalského národního týmu poslal do osmifinálového utkání proti Švýcarsku až v 74. minutě rozezlila Cristiana Ronalda natolik, že odmítl jít na běžný trénink s dalšími náhradníky a místo tréninkové jednotky absolvoval "relax" se základní jedenáctkou. 

Dohraje Cristiano Ronaldo mistrovství světa? Podle britského deníku Guardian se hráč po opomenutí Fernandem Santosem urazil a po výhře 6:1 nad Švýcary odmítl absolvovat pravidelný trenink s dalšími spoluhráči, kteří neabsolvovali celý zápas. Podle zdrojů španělského deníku Marca se Ronaldo rozhodl neuposlechnout příkazů Santose a místo roho zůstal v tělocvičně s hráči, kteří nastoupili v utkání na stadionu Lusail, včetně Bruna Fernandese a Dioga Dalota.

I přes dominantní vítězství Portugalska se tak na titulní stránky portugalských novin dostal právě Ronaldo, který poprvé za 31 zápasů na turnaji nastoupil na lavičce náhradníků a podle všeho se cítí uražen. Bývalý hráč Manchesteru United po zápase sice vyjádřil radost z výhry svého týmu, výkon jeho nástupce Goncala Ramose, který Švýcary sestřelil hattrickem, v něm musel vyvolat rozporuplné pocity. Protože jak před zápasem přicházely informace ze západu Evropy, že většina Portugalců si nepřeje Ronalda v základní sestavě, tak po zápase toto rozhodování má podle všeho významně snazší i Fernando Santos.  

Celá kauza tak začíná nabírat až komické rozměry, když Cristiano Ronaldo vedle hledání nového angažmá po vyhazovu z United nyní podle všeho vede i tichou válku se zbytkem portugalského národního týmu. Do dění se zapojila i Ronaldova přítelkyně Georgina Rodriguezová, která na Instagram napsala: "Jaká škoda, že jsme si nemohli 90 minut vychutnat nejlepšího hráče na světě. Diváci na tebe nepřestávali volat a křičet tvé jméno. Doufejme, že se Bůh a tvůj drahý přítel Fernando budete i nadále držet za ruce a ty nás budeš moci rozvibrovat ještě jeden večer." Vzniká v Kataru další jihoamerická telenovela v portugalském zpracování?