Baník prohrál s Vasasem, Dynamo potopilo proti Widzewu 25 hororových minut, Pulkrab a spol. otočili výsledek se Zlínem

OBSAHUJE VIDEO

Jihočeské Dynamo změřilo v úterý odpoledne v Turecku síly s aktuálně třetím týmem polské Ekstraklasy Widzewem Lodž, jehož trikot obléká také bývalý hráč Dukly, Karviné či Plzně Marek Hanousek.

"Widzew letos postoupil do Ekstraklasy a teď je na třetím místě. S pár lidmi z Polska jsem se bavil, s kamarády, které tam mám, a vím, že klub je dobře nastavený a má neskutečné fanoušky, kteří každý zápas vyprodají stadion. Není náhoda, že postoupili z prvního místa a teď jsou třetí. Čeká nás dost kvalitní tým," přednesl před úvodním hvizdem Jakub Hora a měl pravdu.

Svěřenci Tomáše Zápotočného a Marka Nikla první dějství vůbec nezvládli a inkasovali čtyři branky. Jednu jim vstřelil Sanchez a další tři Pawlowski. Další gól ve zbytku duelu nepadl a celek ze Střeleckého ostrova se tak po vysoké prohře 0:4 nerehabilitoval po těsném neúspěchu s Vasasem. Dynamo neuspělo ani ve třetím přípravném zápase pod vedením nové trenérské dvojice Marek Nikl, Tomáš Zápotočný.

Ševci vyrukovali na druhou bundesligu zastupující Sandhausen s dvojicí nových útočníků Balaj - Kozák a počáteční aktivita se jim vyplatila v 17. minutě, kdy se podařilo brankáře Rehnena překonat Simerskému, jenž zužitkoval přesné vybídnutí Dramého. O vyrovnání se pět minut před koncem prvního dějství postaral Calhanoglu, který proměnil pokutový kop i přesto, že brankář Dostal vystihl směr střely. V nastaveném času prvního dějství dokonal obrat.

Ševci v přípravě poprvé prohráli. Svěřenci kouče Vrby obsadili ve tříčlenné skupině B druhé místo, stejně jako Liberec ve skupině A. Finálovou dvojici tvoří Tirol Innsbruck se Sandhausenem, za který v úterý v základní sestavě nastoupil i český útočník Pulkrab.

Pavlem Hapalem vedený Baník nastoupil ve druhém utkání svého tureckého soustředění proti maďarskému Vasasu Budapešť, jemuž patří v domácí NB I průběžná dvanáctá pozice a kterému se před pár dny podařilo přetlačit Dynamo České Budějovice. Na úvodní trefu utkání se čekalo jen dvě minuty a padla do ostravské sítě, s tím, že mladý gólman Hrubý sice první střelu soupeře pokryl, nicméně na dorážku už byl krátký.