Konečně bude trošku lepší nálada v kabině, ulevilo se Vachouškovi. Po pochvale vyzdvihl svého slavného otce...

OBSAHUJE VIDEO

Ve Zlíně ještě jeho trefa k ničemu nevedla, se Slavií už ale jeho druhý ligový gól v řadě Teplicím bod přinesl a tak se mohl perspektivní forvard Tadeáš Vachoušek po nečekané remíze s vysokým favoritem (1:1) usmívat od ucha k uchu.

I jeho ligový zásah č. 2 padl po sólovém úniku. "Ty mám dobré. Po tátovi," připomněl svého otce a současného sportovního ředitele "sklářů" Štěpána Vachouška, který v minulosti prošel nejen oběma slavnými pražskými "S", ale také Austrií Vídeň či Olympiquem Marseille.

Jeho gól vedoucí tým FORTUNA:LIGY zaskočil na celé první dějství. "Byla to pecka, zaskočili jsme Slavii, v prvním půli jsme je k ničemu nepouštěli. "Bojovali jsme jeden za druhého a také se to vyplatilo," rozplýval se v interview pro klubovou televizi svěřenec Jiřího Jarošíka.

Domácí soubor ze Stínadel se přitom mohl s trochou štěstí dostat i do dvougólového vedení, což už by se Slavii těžce dotahovalo. "Poodráželo se jim to tam, škoda, že z toho nepadl vlastní gól, ale nedá se nic dělat. I tak je to krásná remíza," doplnil Vachoušek junior, jenž zatím v nejvyšší soutěži odehrál rovných 250 minut čistého času.

K vyrovnání došlo po druhé nařízené penaltě v zápase. Zatímco první ještě Tomáš Grigar lapil, na druhou už byl krátký. "Po první penaltě jsme byli v euforii, pak přišla ta druhá. Podíváme se, co tomu přecházela. Remíza je ale fakt dobrá. Byly to nervy až do konce. Myslím, že jsme to ale uhráli zkušeně a konečně jsme taky něco uhráli," těšilo útočníka.

Čtrnáctý tým tabulky přerušil získaným bodům nelichotivou šňůru čtyř proher a do Jablonce by mohl za pár dní cestovat lépe psychicky naladěn. "Konečně bude trošku lepší nálada v kabině," uzavřel devatenáctiletý teenager.

Pět událostí kola: Nguyen nepřekonán už 423 minut, Beneš je třískovkař a Řezníček vyrovnal kariérní maximum