Šestnáct startů a 71 úspěšných zákroků. Za každý z nich Janáček z Dynama přispívá na charitu

Šestnáct startů a 71 úspěšných zákroků. Za každý z nich Janáček z Dynama přispívá na charitu

Talentovaný brankář Dynama Martin Janáček, který patří k objevům sezony, se nedávno stal novým členem dobročinné organizace Saves Help a jeho zákroky tak finančně pomáhají vybraným charitám.

Za každý úspěšný zákrok přispívá dvaadvacetiletá jednička Českých Budějovic osmdesát korun, s tím, že v právě probíhajícím ročníku FORTUNA:LIGY už jich má na kontě 71.

Pakliže by nejvyšší domácí soutěž skončila dnes, pro dobrou věc by někdejší strážce svatyně druholigového Táborska poslal více jak pět a půl tisíce korun.

"Spočívá to v tom, že dám za každý zákrok 80 korun do Saves Help. Na konci sezony se sečtou všechny moje zákroky a pošlu peníze. Všichni brankáři, co tam jsme, máme skupinu na WhatsAppu a společně vybereme buď charita, nebo člověka s postižením, který potřebuje pomoct. Třeba na rehabilitace, které si nemůže dovolit," informoval v interview pro dynamocb.cz nadějný strážce svatyně ze Střeleckého ostrova.

Konkurent o dva roky staršího Dávida Šipiše, jenž se momentálně připravuje na domácí střet s Baníkem Ostrava, oslovila samotná organizace, která sdružuje zhruba dvacet gólmanů.

Založil brankář hokejového národního mužstva Šimon Hrubec, který chytá za švýcarský Curych. Nejprve to bylo jen pro hokejisty, ale v poslední době se přidali i zástupci fotbalové branže, které zaštiťuje Petr Čech.

Hradec-Sparta, Liberec-Slavia, Plzeň-Bohemians, Betis-United, Chelsea-Everton, Arsenal-Sporting, Barca-Real!